Almanya

Published on Temmuz 17th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

“15 Temmuz Mitingi” ilgi görmedi

AKP’nin yurt dışı faaliyetlerini organize eden UETD yeni adı ile UID’in ‘’Bayrağını al ve gel’’ mitingine vatandaşlar ilgi göstermediler. Alman ve Türkiyeli göçmen anti-faşistler de Türkiyeli ırkçıların karşısına dikildi…

AF (Stuttgart)

DİTİB camilerinde ve sosyal medya üzerinde bolca çağrısı yapılan ‘’Demokrasi ve milli birlik günü’’ mitingi Stuttgart şehir merkezindeki Schillerplatz meydanında, geçtiğimiz pazar günü gerçekleşti.


Mitingin başlama saati olan 13.00 sıralarında ancak 50 kişi olan katılım, daha sonraları ancak 200’ü buldu. Mitingi düzenleyenler katılımın az olmasında şikayetçi oldular. Zira dağıtılmak için getirilen bayraklar ellerinde kaldı.

Kuranı Kerim ve İstiklal Marşı ile başlatılan mitingde türkçe almanca konuşmalar yapılarak AKP nin politikalarına methiyeler dizildi.

Polisin olağanüstü önlem aldığı mitingin yüz metre ilerisinde ise antifaşist gençliğin çağrısıyla demokrasi düşmanlarına, Kürt halkına yapılanlara sessiz kalınamayacağı dile getirilen bir miting gerçekleştirildi. AKP’nin İnsanlık düşmanı propoganlarına dikkat çeken pankart açan gençler, yaşasın uluslararası dayananışma sloganını haykırdı. Yer antifaşistlerle polis arasında arbede yaşandı.

 

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑