Almanya

Published on Şubat 24th, 2020 | by Avrupa Forum 2

0

44 yıllık mücadele: Tohum Kültür Merkezi

Ulm Tohum Kültür Merkezi 44. Genel Kurulu’nu başarıyla gerçekleştirdi.

AF (Ulm)


Tohum Kültür Merkezi Ulm, dernek lokalinde tüzük gereği üye yeterli sayıyı toplayarak 44. Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve divan seçildikten sonra siyasi perspektif yazısı ve faaliyet raporu sunuldu. Sinevizyom eşliğinde sunulan faaliyet raporunun ardından üyelerin değerlendirmesi alındı. Bir yıllık faaliyet olumlulukları ve yetersizlikleriyle ele alınarak değişik ve geniş bir yelpazede tartışıldı. Tartışmaların ardından gelen eleştirilere 43. Yönetim adına cevap verilerek, faaliyet raporu üyeler tarafından bir yıllık sürecin değerlendirildiği tartışmalardan sonra, yapılan oylamayla yönetim kurulu aklandı.

Mali raporun okunmasıyla birlikte, bu alandaki değerlendirme ve denetim raporunun okunmasının ardından mali rapor da onaylanarak, 43. Yönetim Kurulu tamamen aklanmış oldu.

Kongreye Münih ATİK dava tutsakları adına katılan bir tutsağın, uzun süren bu davada kar kış demeden emeklerini esirgemeyen tüm kurum, kuruluş ve emekçilere teşekkür ederek, süreç hakkında düşüncelerini dile getirmesi uzun alkışlarla karşılık buldu.

Kongreye SYKP, Ulm Alevi Kültür Merkezi, ADHF, Sol Parti-TR adına söz alınarak kongre selamlandı ve dayanışmanın güzel örnekleri sunuldu.

Kongre, 44. Yönetim ve Denetim organlarının seçilmesinin ardından, dilek ve temenniler bölümünde yeni döneme ilişkin öneriler alındı. Tohum Kültür Merkezi’nin 44 yıllık bir kurum olarak Ulm’de demokratik bir mevzi olduğu gerçeği vurgulandı ve bunun daha da ileriye taşınması için sunulan önerilerle kongre başarıyla son buldu.

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑