fbpx

Türkiye

Published on Kasım 23rd, 2019 | by Avrupa Forum 1

0

68 Kuşağı devrimci önderlerinden Teslim Töre yoğun bakımda

AF Bern / 1968 Kuşağı devrimci önderlerinden, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarıyla birlikte THKO (Türkiye Halk Kurtuluş Ordusu), sonrasında THKO MB ve TKEP (Türkiye Komünist Emek Partisi) kurucularından Teslim Töre, siyasi sürgün olarak yaşadığı Bern’de yoğun bakıma kaldırıldı. Teslim Töre’nin sağlık durumunun kötüye gittiği ve hayati tehlikenin devam ettiği belirtildi.

Bir yılı aşkın süredir kanser tedavisi gören Teslim Töre, geçtiğimiz günlerde fenalaşarak yoğun bakıma kaldırıldı. Aynı şehirde yaşayan oğlu Hasan Töre babasının durumunun her geçen gün kötüye doğru gittiğini ancak umutlarını yitirmek istemediklerini belirtti.

Teslim Töre’nin oğlu Şükrü Töre

Töre’nin Almanya’da yaşayan diğer oğlu Şükrü Töre ise babasının ömrünün insanlığın kurtuluşu mücadelesiyle geçtiğini belirterek son bir yıldır buna kanserden kurtuluş mücadelesinin de eklendiğini söyledi. Babasını ziyarete pek çok yoldaşının ve dostunun geldiğini belirten Şükrü Töre bugün itibarıyla babasının bilincinin kapandığını ancak kimi mimiklerle dışarıdan gelen uyarılara mimiklerle karşılık verebildiğini belirtti.

Teslim Töre’nin oğlu Şükrü Töre

Bern Beau-Site Hastanesinde yoğun bakım altında tutulan Teslim Töre, bulunduğu odada ziyaret edilebiliyor.

Avrupa Forum (AF) Bern

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑