Dünya

Published on Ekim 9th, 2019 | by Avrupa Forum 7

0

ABD’li sanatçı Cher, “Trump, Kürt kanıyla ellerini yıkayabileceğini düşünüyor”

ABD’li sanatçı ve oyuncu Cher, Trump’ın Rojava’dan çekilme kararı ve Türkiye’nin operasyon olasılığına sert tepki gösterdi. Sanatçı “Trump, Kürt kanıyla ellerini yıkayabileceğini düşünüyor” dedi.

Ünlü Amerikalı şarkıcı, oyuncu, film yapımcısı Cher, Twitter hesabından Rojava’ya yönelik operasyona sert tepki gösterdi.


“Trump, Kürt kanıyla ellerini yıkayabileceğini düşünüyor” diyen ABD’nin divası paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Her zaman Erdoğan Kürt  partnerlerimizi   teslim almak  istedi. Trump Kürtlerin katledileceğini biliyor. Türkiye Cumhurbaşkanı soykırım konusunda yetkin. Trump, Kürt kanıyla ellerini yıkayabileceğini düşünüyor … Ellerini yolsuzluktan yıkanamıyacağını kabul eden gidici bir lider.”

 Cherilyn Sarkisian kimdir?

İsmi Cherilyn Sarkisian LaPiere olan Cher, 20 Mayıs 1946 da Kaliforniya’nın El Centro şehrinde doğdu. Daha bebekken Ermeni olan babasıyla annesi ayrıldı. Oyunculuk için eğitim alan Cher, şarkıcılığa,16 yaşındayken okul masraflarını karşılamak için başladı.

Sevgilisi “Sonny Bono” aracılığıyla tanıştığı yapımcı “Phil Spector” ile Cher, Hollywood’da çeşitli kayıtlarda geri vokalistlik yaptı.

60’lı yıllarda birkaç küçük rolle beyazperdede boy gösterdi. 1966’da ise “Bang Bang” şarkısı Cher’i dünyaya tanıtan parça oldu.

90’lı yıllarda Cher artık müzik ve sinemadaki başarısının yanısıra sansasyonel yaşantısıyla da basının gündeminden hiç düşmeyerek 90’lı yılların Amerikan ikonlarından biri oldu. Kaynak: basnews.com


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑