Fransa

Published on Nisan 17th, 2019 | by Avrupa Forum 2

0

ACTİT ve SKB Tecrid Eylemi

AvEG-Kon üyesi H. Özkan Özdemir, 1 Nisan’da başlattığı açlık grevinin 17. gününde. Özdemir Remziye Tosun’a yapılan saldırıyı kınadı.

AvEG-Kon üyesi H. Özkan Özdemir, 17 gündür açlık grevini ACTİT’de sürdürürken, sosyalistler bu sabah bildiriler dağıtıp, konuşmalar yaparak, halka açlık grevi direnişini anlattı.


AvEG-Kon üyesi H. Özkan Özdemir, 1 Nisan’da başlattığı açlık grevinin 17. gününde.

Paris’teki ACTİT Derneği’nde direnişini sürdürürken, ACTİT ile SKB üyeleri bugün bildiriler dağıttı. 

Sabah saatlerinde 93. bölgedeki Drancy tren garında bir araya gelen sosyalistler, çevredeki halka açlık grevi direnişini ve taleplerini anlatan konuşmalar yaptı. 

Villeparisis’e geçen grup, halk pazarında bildiriler dağıttı, bazı cafelere afişler astı.

SKB ve ACTİT’liler, 20 Nisan Cumartesi günü saat 17.00’de Demokratik Kürt Toplum Merkezi salonunda yapılacak ve süresiz açlık grevi direnişçisi H. Özkan Özdermir’in katılacağı halk toplantısına herkesi davet etti.

Paris’te Süresiz Açlık Grevini Sürdüren Özdemir Remziye Tosun’a yapılan saldırıyı kınadı

“Tecridi Kıralım Faşizmi Yıkalım” talebiyle 1 Nisan’dan bu yana süresiz açlık grevini sürdüren H. Özkan Özdemir HDP milletvekili Remziye Tosun ve HDP’lilere yönelik saldırıyı kınadı. Özdemir yaptığı açıklamada şunları belirtti.

“Direnişimizin talepleri karşısında adım atmakta aciz olanlar, süresiz açlık grevleri etrafında kenetlenenlere azgınca saldırıyor. Bu saldırılar bir kez daha tecride karşı mücadelenin haklı ve meşru olduğunu gösteriyor. Tecride karşı mücadele tüm toplumun tecrit altında tutulmasına karşı mücadeledir. Bugün Amed Koşu Yolunda gerçekleştirilmek istenen eylemde polisin saldırısı sonucu yaralanan başta Remziye Tosun olmak üzere tüm onurlu insanlara yapılan saldırıyı kınıyorum. Tüm halkımızı taleplerimizi sahiplenerek direnişimizi büyütmeye çağırıyorum.”

(Atılım Paris)

Tags: , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑