Almanya

Published on Ocak 6th, 2019 | by Avrupa Forum 2

0

ADHK’dan açlık grevi

Türkiye ve T. Kürdistanı hapishanelerinde başlatılan ölüm orucu ve süresiz açlık grevi direnişiyle dayanışmak, devrimci, yurtsever tutsakların direnişlerini sahiplenmek ve seslerini Avrupa kamuoyuna duyurmaya yönelik olarak başlatılan dayanışma açlık grevlerinden birisi de Frankfurt kentinde ADHF derneğinde sürmekte.

MKP dava tutsağı Esat Naci Yıldırım ve TKP/ML dava tutsağı Kadir Karabak’ın sürdürdüğü ölüm orucu direnişi ve HDP Milletvekili Leyla Güven’in sürdürdüğü Süresiz Açlık Grevi’ne sahip çıkmaya yönelik olarak, Viyana’da başlatılan ve Paris’de sürdürülen ve dünden bu yana da Frankfurt’da devam eden dayanışma açlık grevi eyleminin ikinci gününde, açlık grevi eylemini sürdürenler tarafından bugün Frankfurt kent merkezinde bildiriler dağıtıldı, açıklamalar yapıldı.


Açlık grevini dayanışma amacıyla ziyaret eden Avrupa Partizan ve Yeni Demokrasi Gazetesi temsilciliği tarafından açlık grevi selamlanarak, dayanışma duygularının dile getirildiği bir konuşma gerçekleştirildi.

Açlık grevini ziyaret edenler arasında olan, geçmişte Diyarbakır zindanlarında ölüm orucuna katılmış olan yazar Hasan Hayri Aslan ile hapishanelerdeki hak ihlalleri, Diyarbakır Hapishanesi’nde 12 Eylül sürecinde yaşananlar üzerine ve güncel duruma ilişkin bir söyleyişi gerçekleştirildi.

Frankfurt’ta gerçekleştirilen dayanışma açlık grevi bu akşam sonlandırılacak.

(Yeni Demokrasi)

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑