İmamoğlu'nun vaatlerini ve sloganını kendisine uyarl..." /> AKP, Google'dan ‘Ekrem İmamoğlu’ adını satın alıp kendi reklamlarını gösterdi

Türkiye

Published on Mayıs 21st, 2019 | by Avrupa Forum 7

0

AKP, Google’dan ‘Ekrem İmamoğlu’ adını satın alıp kendi reklamlarını gösterdi

İmamoğlu’nun vaatlerini ve sloganını kendisine uyarladığı için eleştirilen AKP’den yeni bir oyun daha.

AKP’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım‘ın seçim propagandalarında rakibi Ekrem İmamoğlu‘na benzer hamleler yapması tepkilere neden olurken, Yıldırım’ı reklam ekibinden yeni bir hamle geldi. Binali Yıldırım’ın ekibi, Google’dan Ekrem İmamoğlu’nun ismini arayanları hedeflemek için “Ekrem İmamoğlu” ifadesini satın alarak kendi reklamlarını gösterdi.

31 Mart seçimlerinde sandıktan birinci çıkan Ekrem İmamoğlu ile seçimi kaybeden Binali Yıldırım arasındaki rekabette teknolojik bir detay ortaya çıktı. Daha önce İmamoğlu’nun sloganını kullandığı için eleştirilen Yıldırım’ın, İmamoğlu’nun adını da satın aldığı ortaya çıktı.


AKP’nin seçim kampanya ekibi, Google Ads reklamlarında “Ekrem İmamoğlu” ismini satın alarak reklama çıktı. Google üzerindeki aramalarda kullanılan kelimelerin satın alınarak yapıldığı bir reklam türü olan Google Ads, ticari firmalar tarafından da kullanılıyor.

Seçime sayılı günler kala Binali Yıldırım’ın kampanyasını yürüten ekip tarafından hazırlanan Ads reklamında “Ekrem İmamoğlu” kelimesini Google’da arayan vatandaşların karşısına Binali Yıldırım adına açılan resmi web sitesi ilk sırada reklam başlığı ile çıkıyor. “İstanbul seçimleri neden yenileniyor” başlıklı reklam, binaliyildirim.com.tr adresine gidiyor. Reklamda çıkan yönlendirme linkinde ise AKP’nin seçime neden itiraz ettiği, YSK kararları gibi bilgilendirme yazıları bulunuyor. Kaynak: T24


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑