fbpx

Türkiye

Published on Mayıs 7th, 2019 | by Avrupa Forum 1

0

Akşener: Sivil darbenin hedefi milletimizdir, sessiz kalmayacağız!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, olağanüstü toplanan Başkanlık Divanı sonrası yaptığı açıklamada “Üniformalı darbe günlerini bile geride bırakan bu sivil darbenin hedefi ve mağduru aziz milletimizin iradesidir. Demokrasimize vurulan bu darbe karşısında sessiz kalmayacağız” dedi.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal etmesinin ardından İyi Parti Başkanlık Divanı olağanüstü toplandı.

Toplantı sonrasında ise İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener bir basın toplantısı yaptı. Akşener, 2 dakika süren toplantıda şöyle konuştu:

Büyük Türk milleti,

Bugün 6 Mayıs 2019 Pazartesi. Bu tarihi unutmayın.

Bu tarih, aziz milletimizin iradesinin çiğnendiği tarihtir. Bu tarih, Türkiye’nin demokrasi geleneğinin ezildiği tarihtir. Ve bu tarih ülkemizin dünyaya rezil edildiği tarihtir.

Demokrat Parti’nin bundan tam 72 yıl önce ilan ettiği Hürriyet Misakı’yla önü açılan millet iradesi, bugün o kahramanların adını dillerinden düşürmeyen muktedirler tarafından bir kez daha tıkanmıştır.

Üniformalı darbe günlerini bile geride bırakan bu sivil darbenin hedefi ve mağduru, hangi partiye oy vermiş olursa olsun, aziz milletimizin iradesidir.

Demokrasimize vurulan bu darbe karşısında sessiz kalmayacağız.

Millet İttifakı olarak kendi parti kurullarımızda ve ittifak ortağımız ile yapacağımız istişarelerin ardından millet iradesine darbeye teşebbüs edenlere karşı atacağımız adımları aziz milletimizle paylaşacağız.

Tags: , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑