fbpx

Alevilik

Published on Temmuz 6th, 2020 | by Avrupa Forum 1

0

Alevi olduğu için işten çıkartılan Taylan Öztürk’ün eylemine polis müdahalesi (Video)

Alevi olduğundan dolayı Esenler Belediyesi’ndeki işinden çıkartıldığı iddiasıyla Esenler Kültür Merkezi önünde eylem yapan Taylan Özgür’e ve beraberindekilere polis müdahale etti. Polis müdahalesinde Taylan Özgür yaralandı.

Esenler Belediyesi’nde Alevi kimliğinden dolayı işten çıkarıldığını iddia eden Taylan Öztürk’ün işe geri alınması için Belediye Meclis toplantısının yapılacağı saatte Esenler Kültür Merkezi önünde eylem yapıldı. Taylan Öztürk, DİSK Dev-Turizm İş yöneticileri, Güvence Hareketi, Gençlik Meclisleri, DirenÜniversite, 4. Vardiya ve Alevi Kurum temsilcilerinin olduğu eyleme polis müdahale etti. Portakal gazının kullanıldığı müdahalede Taylan Öztürk yaralandı.

Esenler Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bünyesinde şoför olarak görev yapan Taylan Öztürk 23 Haziran Seçimleri sonrasında artan mobbing ve ayrımcı uygulamalar sonucu işten çıkarıldığını iddia etmişti.

Öztürk işten çıkarılmasının ardından “Alevi çalışanlara yönelik tavır alındı. Sürekli görev ve yer değişikliğine maruz kaldım. Oruç tutmadığımız ve namaza gitmediğimiz için hedeftik” demişti.

Kaynak: Siyasi Haber

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑