Almanya

Published on Ocak 21st, 2020 | by Avrupa Forum 2

0

Almanya’da HDP milletvekili Murat Çepni panelleri

HDP’nin Ekolojiden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı milletvekili Murat Çepni, bu cumartesi Frankfurt ve pazar günü de Köln’de söyleşilere katılacak.

AF Haber Merkezi


24 Ocak günü Frankfurt ve 25 Ocak günü Köln’de yapılacak “Türkiye’de siyasal durum ve HDP” başlıklı panellere davet edilen HPD İzmir Milletvekili Murat Çepni, aynı zamanda HDP’nin Ekolojiden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor.

Mecliste ezilenlerin yılmayan sesi olan Murat Çepni, panellerde Türkiye’de faşizm koşullarında mücadelesinde ısrar eden HDP’nin hangi hattan ilerleyeceği ve Avrupa’daki HDP destekçilerine hangi görevlerin düştüğü gibi konularda sunumlar yapacaktır. İşgal tehdidiyle yüz yüze olan Rojava devriminin savunulması için Türk devrimcilere düşen görevleri vurgulayacaktır.

Murat Çepni, 24 Ocak Cuma günü saat 18.30’da Frankfurt Saalbau Titus Forum’da WALTER-MÜLLR-PLATZ 2 /60439 FRANKFURT AM MAIN adresinde olacaktır ve 25 Ocak Cumartesi günü saat 19.30’da da BERLINER STR. 20 51063 KÖLN adresinde bulunan KULTURBUNKER’de olacak.

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑