fbpx

Almanya

Published on Haziran 24th, 2020 | by Avrupa Forum 1

0

Almanya’da insan kaçakçısı Türklerin ev ve işyerlerine baskın

Almanya’nın Konstanz şehrinde, bir süredir insan kaçakçılığı yaptığı şüphesi ile iki kişiyi takibe alan Alman istihbaratı, kişilerle bağlantılı olduğunu tespit ettiği şahısların işyerlerine ve evlerine geçtiğimiz çarşamba günü baskınlar düzenledi.

Baden Württemberg Eyaletine bağlı Konstanz şehrinde, bir süredir insan kaçakçılığı yaptığı şüphesi ile iki kişiyi takibe alan Alman istihbaratı, kişilerle bağlantılı olduğunu tespit ettiği, şahısların işyerlerine ve evlerine geçtiğimiz çarşamba günü baskınlar düzenledi.

Alman Emniyet Müdürlüğü Kriminal dairesinden 80 polisin katıldığı operasyon, Konstanz, Radolfzell ve Tuttlingen şehirlerinde bulunan Türkler’in işyerleri ve evlerine eş zamanlı yapıldı.

Düzenlenen operasyonda, ruhsatsız silahlar, 120 bin Euro ve 22 bin İsviçre Frangı, sahte kimlikler ve bir miktar uyuşturucunun ele geçirildiği belirlendi.

Konstanz polis sözcüsünden yapılan açıklamaya göre, ev ve işyerlerinde arama yapılan şahısların, Almanya’ya Avusturya üzerinden kaçak insan getirdikleri, sahte kimlikler düzenledikleri, kaçak getirdikleri kişilere barınma sağladıklarını, işyerlerinde kaçak olarak çalıştırdıklarını belirlediklerini ifade etti.

Operasyon sonucu yakalanan kişilerin, Türk ve Alman vatandaşı olduğu, ancak işyerlerinin Türklere ait gastronomi türü işyerleri olduğu belirlendi.

Soruşturmanın sürdüğü ifade edildi..

Tags: ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑