Almanya

Published on Mart 20th, 2019 | by Avrupa Forum 2

0

Almanya’daki SYKP’liler toplandı

SYKP Almanya Meclisi Stuttgart’ta toplandı. Toplantıya, Almanya’nın çeşitli şehirlerinden meclis üyeleri bir araya geldi, başta örgütlenme ve seçimler olmak üzere, çeşitli konuları görüştü.

AF (Stuttgart)

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Almanya Meclisi, geçtiğimiz pazar günü, 17 Mart 2019 tarihinde Stuttgart’ta toplandı. Almanya’nın çeşitli bölge ve şehirlerinden ülke meclisi üyesi partililer toplanarak, gün boyu yoğun çalışma yürüttü. Toplantıda, başta örgütlenme perspektifi olmak üzere, seçimler dahil çeşitli konular görüşüldü.

Almanya’nın çeşitli kentlerin faaliyet yürüten SYKP’liler, pratik faaliyetlerin de görüşüldüğü meclis toplantısında, önümüzdeki dönemin planlaması da görüşüldü. Bu bölümde ağırlıklı olarak, Faşizm konusu ve  31 Mart Yerel Seçimleri işlendi.

Toplantıda genel olarak örgütlenmenin Almanya’daki durumu hakkında Ülke Koordinasyonu rapor verilirken, yerellerden gelen SYKP’liler de bilgilendirmede bulundu. Almanya dışından Avrupa Koordinasyonu üyeleri Memduh Özdemir ve Tuncay Yılmaz’ın da katılılarak, bilgilendirmede bulunduğu meclis toplantısında, Mahir Sayın da “Siyasal Durum Değerlendirmesi” başlığıyla bir sunum gerçekleştirdi. Dünya ve bölgenin işlendiği bu bölümde de, ağırlıklı olarak faşizm ve yerel seçimler işlendi.

SYKP Almanya 4. Olağan Kongresi’nin şimdiden planlandığı ve iki gün sürecek kongrenin12-13 Ekim tarihlerinde Mannheim kentine yakın Zwingenberg’te gerçekleştirileceği açıklandı. Kongreye Almanya’dan üyelerin yanısıra, tüm Avrupa’dan ve Türkiye’den de davetlilerin katılması bekleniyor.

Avrupa’da, buraya yönelik faaliyetlerin yanı sıra, ülkeyle dayanışma çalışmalarını da yoğun olarak yürüten SYKP’liller, diğer Türkiyeli ve bulundukları ülkelerin yerli parti, sendika gibi çeşitli örgütlenmeleriyle de ortak faaliyetlerde de yer alıyor. SYKP’liler, yıllardır düzenli olarak, her dönem ve  tüm yıla yayılan kampanyayı da ayrıca yürütüyor. Partinin geçtiğimiz Eylül ayında başlayan ve bu yılın ekim kasım aylarına kadar süren aktüel kampanyasının mottosu şöyle: “Eşitlik, Özgürlük, Barış ve Demokrasi İçin Sınıf Mücadelesini Yükseltelim!”

SYKP’li kadınlar da “SYKP Avrupa Kadın Meclisi” adı altında örgütlü ve faaliyetlerini ayrıca sürdürüyor.

Partinin Almanya Koordinasyonu tarafından yapılan açıklamada, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde faaliyet yürüten SYKP’nin Almanya örgütü ile iletişime aşağıdaki facebook adresinden ulaşılabileceği belirtildi.

facebook.com/sykp.almanya

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑