Almanya

Published on Mart 13th, 2019 | by Avrupa Forum 2

0

Almanya’daki SYKP’liler toplanıyor

SYKP Almanya Meclisi, bu pazar Stuttgart’ta toplanıyor. Toplantıya, Almanya’nın çeşitli şehirlerinde SYKP’liler bir araya gelerek, başta örgütlenme olmak üzere, çeşitli konuları görüşecek.

Avrupa Forum (AF) Haber Merkezi


Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Almanya Meclisi 17 Mart 2019 Pazar günü Stuttgart’ta toplanacak. Almanya’nın çeşitli bölge ve şehirlerinden ülke meclisi üyelisi partililer, saat 08.00’de toplanarak, gün boyu yoğun çalışma yürütecek. Toplantıda, başta örgütlenme perspektifi olmak üzere, çeşitli konular görüşülecek.
Almanya’nın çeşitli kentlerin faaliyet yürüten SYKP’liler, pratik faaliyetlerin de görüşüleceği meclis toplantısında, önümüzdeki dönemin planlamasını da görüşecek.
SYKP Almanya 4. Olağan Kongresi’nin şimdiden planlandığı ve iki gün sürecek kongrenin12-13 Ekim tarihlerinde Mannheim kentine yakın Zwingenberg’te gerçekleştirileceği açıklandı. Kongreye Almanya’dan üyelerin yanısıra, tüm Avrupa’dan ve Türkiye’den de davetlilerin katılması bekleniyor.
Avrupa’da, buraya yönelik faaliyetlerin yanı sıra, ülkeyle dayanışma çalışmalarını da yoğun olarak yürüten SYKP’liller, diğer Türkiyeli ve bulundukları ülkelerin yerli parti, sendika gibi çeşitli örgütlenmeleriyle de ortak faaliyetlerde de yer alıyor. SYKP’liler, yıllardır düzenli olarak, her dönem ve tüm yıla yayılan kampanyayı da ayrıca yürütüyor. Partinin geçtiğimiz Eylül ayında başlayan ve bu yılın ekim kasım aylarına kadar süren aktüel kampanyasının mottosu şöyle: “Eşitlik, Özgürlük, Barış ve Demokrasi İçin Sınıf Mücadelesini Yükseltelim!”
SYKP’li kadınlar da “SYKP Avrupa Kadın Meclisi” adı altında örgütlü ve faaliyetlerini ayrıca sürdürüyor.
Partinin Almanya Koordinasyonu tarafından yapılan açıklamada, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde faaliyet yürüten SYKP’nin Almanya örgütü ile iletişime aşağıdaki facebook adresinden ulaşılabileceği belirtildi.

facebook.com/sykp.almanya

Tags: , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑