fbpx

Genel

Published on Eylül 17th, 2019 | by Avrupa Forum 20

0

“Alnında Kılıç Yarası, ARMENAK / Orhan Bakır” Belgeseli

“Alnında Kılıç Yarası, ARMENAK-Orhan Bakır”  Belgeseli Galası, 5 Ekim`de Köln`de gerçekleştirilecek.

“Alnında Kılıç Yarası, ARMENAK / Orhan Bakır”Belgeseli Galasının 05 Ekim 2019 Cumartesi günü Almanya’nın Köln entinde  Filmclub salonunda  gerçekleştirilecek


Gala`ya AGOS gazetesi editörü yanında çeşitli çevrelerden aydın, yazar, gazeteci, sanatçı ile demokratik kurum temsilcileri  ve medya temsilcileri davet edildi. 

5 Ekim tarihinde  Köln`de yapılacak tanıtım Galası ardından, Belgesel Avrupa ve Türkiye`de bir çok kent de gösterime girecek.

Mayıs Kolektif tarafından yapılan 90 dakikalık  “Alnında Kılıç Yarası, ARMENAK – Orhan Bakır “ belgeseli, Ermeni ulusuna  yapılan soykırımın izlerine, Armenak’ın TKP/ML ve Kaypakkaya çizgisinde devrimcileşme sürecine, 1970 li yıllarda Türkiye Devrimci Hareketinin mücadele tarihinde yaşanan kesite dair, o dönemi yaşayan dostları, yoldaşları ve halk ile yapılan söyleşi ve anlatılarla bir tarihsel hafıza oluşturuyor.


Hrant Dink’inde içinde olduğu dönemin gençliğini etkileyen, iz bırakan bir önder olarak Ermeni milliyetine mensup Armenak’ın yaşamını ve mücadelesini konu ediyor.

Gerçekleştirilecek Gala Tarihi:   05 Ekim 2019 Cumartesi

Gala Saati:    18.30

Gala Adresi:  Filmclub – Hahnenstrasse 6, 50667 Köln- Almanya

http://www.armenakbakirciyan.net/

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑