fbpx

Türkiye

Published on Aralık 19th, 2019 | by Avrupa Forum 7

0

Ankara’daki saldırıyı örgütleyen IŞİD’ci AKP’li belediyede memur çıktı

Ankara’daki saldırıyı gerçekleştiren intihar bombacılarından Ömer Deniz Dündar ve Suruç bombacısı Şeyh Abdurrahman Alagöz’ü örgütleyen kişi olduğu öne sürülen Salih Küçüktaş’ın AKP’li Adıyaman belediyesinde kadrolu memur olduğu açığa çıktı.

Ankara’da 102 yurttaşın ölümüyle sonuçlanan katliamın faillerinden Ömer Deniz Dündar ve Suruç bombacısı Şeyh Abdurrahman Alagöz’ün de aralarında bulunduğu kişilerle ilgili 2013’te başlatılan El Kaide soruşturmasının tutanaklarını paylaşan CHP Milletvekili Eren Erdem, önemli bir başka iddiaya da dikkat çekti.

Malatya’da Özel Yetkili Savcılık tarafından başlatılan ancak bu savcılıklar kapatılınca Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı’nda devam eden “El Kaide” soruşturması kapsamında Adıyamanlı Mustafa Dokumacı, Mehmet İşbar ve Salih Küçüktaş hakkında 26 Aralık 2014’te 2015/2 sayılı iddianame hazırlanıp, dava açıldı. İddianameye göre Salih Küçüktaş, 5 Aralık 2013’te de illegal yoldan Suriye’ye geçti.

İddianamede şüphelilerle ilgili şu iddialara yer verildi: “Suriye’ye çatışma bölgesinde aktif gruplarla ilişkisi, bizzat çatışma bölgelerine gitmesi ile başka kişilerin gitmesine ön ayak olması, eleman temini, gizliliğe riayet, kod ismi kullanma ve hiyerarşi içinde aktif rol alma yönünde tespiti yapılan telefon görüşme kayıtları ve ifadeler ile şüphelinin mevcut somut delillerle ve hayatın olağan akışına uygun düşmeyen savunması bir bütün olarak değerlendirildiğinde…” denilerek örgüt üyesi oldukları ifade edilmesine rağmen sanıklar “tutuksuz yargılanmak” üzere bırakıldı.

Erdem, hazırlanan iddianamede Salih Küçüktaş’ın, AKP’li Adıyaman Belediyesi’nin kadrolu elemanı olduğu bilgisinin yer aldığını da kaydetti. Kaynak: haber.sol.org.tr


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑