Avrupa

Published on Şubat 14th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

AvEG-Kon: 17 Şubat’ta Strasburg ve Münih’te alanları dolduralım!

Avrupa Ezilen Göçmenler Konfederasyonu (AvEG-Kon) tarafından yapılan açıklamada “17 Şubat’ta Strasburg’da ve Münih’te yapılacak olan eylemlere kitlesel katılım sağlayalım. Sömürgeci işgal saldırısına karşı Efrîn direnişini büyütmek için seferber olalım.” çağrısı yapıldı.

AF (Köln)

Avrupa Ezilen Göçmenler Konfederasyonu (AvEG-Kon) tarafından yapılan açıklama şöyle:


17 Şubat’ta Strasburg ve Münih’te alanları dolduralım! 

Efrîn Direnişini Büyütelim!

Faşist AKP/Saray diktatörlüğünün OHAL ve KHK’lere dayanarak diktatörlüğünü ayakta tutma saldırıları ve bu saldırıların bir parçası olarak kitlesel gözaltı ve tutuklamalar tüm hızıyla devam ederken, diktatörlük, iç savaş hazırlık ve provalarını içte tek tip elbise (TTE) ve dışarda ise Efrin’e başlattığı sömürgeci işgal savaşıyla sürdürmektedir.
Faşist diktatörlük, içte hapishanelere doldurduğu politik tutsakları TTE saldırısıyla teslim almak ve onlar üzerinden de toplumu sindirmeyi ve teslim almayı hedeflerken, tüm hava, kara ve teknik olanaklarıyla Efrîn’i işgal etme saldırısıyla da Rojava’yı yok etmeyi hedeflemektedir. Bölge üzerinde hegemonya mücadelesi yürüten tüm emperyalist güçlerden aldığı destekle, yoğun hava ve kara saldırılarıyla, sivil ve çocuk katliamlarıyla, her gün savaş suçu işleyerek Efrîn’i düşürmek istemektedir.
Ancak nafile! İçte artırdığı yoğun saldırılarla, kitlesel tutuklamalarla komünist ve devrimci hareketi teslim alamadığı gibi, Efrîn’i işgal saldırısında da tüm barbarlığına, sivil katliamlarına rağmen, direniş cephesini teslim alamamaktadır ve alamayacaktır. Efrîn’de Kürt özgürlük güçlerinin, komünistlerin ve diğer devrimci güçlerin oluşturdukları direniş cephesi, Efrîn halkının topyekûn direnişi, Rojava ve Şengal’den halkların Efrîn’e yürüyüşü ve enternasyonal alanda gösterilen sahiplenme, sömürgeci faşist ordunun ilerlemesini engellemekte ve Efrîn’de sömürgeciliğin yenilgisini şimdiden göstermektedir.
Gün, Efrîn’de süren direnişi daha fazla sahiplenmek ve büyütmek, faşist diktatör Erdoğan ve AKP’sinin, ona destek veren tüm emperyalist devletlerin, Efrîn’i ve Rojava’yı düşürme hayallerini boşa düşürmek için birleşik mücadeleyi büyütme günüdür.
AvEG-Kon olarak, tüm, Avrupa’nın devrimci, ilerici, antifaşist güçlerini Efrin’i sahiplenme mücadelesini büyütmeye, direnişi Avrupa’nın dört bir yanına yaymaya çağırıyoruz.
17 Şubat’ta Strasburg’da ve Münih’te yapılacak olan eylemlere kitlesel katılım sağlayalım. Sömürgeci işgal saldırısına karşı Efrîn direnişini büyütmek için seferber olalım.

AvEG-Kon
Avrupa Ezilen Göçmenler Konfederasyonu

Tags: , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑