Avrupa

Published on Temmuz 11th, 2019 | by Avrupa Forum 2

0

Avrupa Forum’un internet sitesine Türkiye’de erişim engeli

AF’nin internet sitesi Erdoğan’ın ajan ve mahkemelerince yasaklandı. Emek, demokrasi, özgürlükler ve eşitlik eksenli yayın yapan AF engellenemez.

2015 yılından bu yana Avrupa merkezli olarak www.avrupaforum.org adresinden emek, demokrasi, özgürlükler ve eşitlik eksenli yayın yaptığımız internet gazetemize, mahkeme ( Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği) kararıyla Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından Türkiye’den erişim engeli getirildi.
Hali hazırda Türkiye’deki mahkemelerin de BTK’nın da Erdoğan’ın emrinde çalışan kurumlar olduğunu çok iyi biliyoruz. Avrupa’nın emek, demokrasi ve özgürlükler gündemini Türkiye’ye, Türkiye’ninkini Avrupa’ya taşımayı kendisine eksen edinmiş çok dilli internet yayıncılığımız faşizmin sansürcü kararlarına teslim olmayacaktır.
Son günlerde gündeme oturan, bir nevi ajanlık kurumu gibi çalışan SETA tarafından yayınlan kitap ve raporlardan sonra, böyle bir yasağı zaten bekliyorduk. İktidara yakınlığıyla bilinen, hatta direk oraya bağlı çalışan Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA), “Uluslararası Medya Kuruluşlarının Türkiye Uzantıları” başlığıyla yayımladığı ‘rapor’da gazetecileri fişleme niteliği taşıyan izleme paylaşımlarını bir araya getirerek yayımladı. Bu ajanlık faaliyetinde Avrupa Forum da hedef basın kuruluşları arasında gösteriliyordu.
“Avrupa’da PKK Yapılanması” adıyla yayınlanan 666 sayfalık kitapta da Avrupa Forum’un yanı sıra çok sayıda kurum ve kişi fişlenerek hedef haline getiriliyor.


Erişim sorunu sadece Türkiye’de
Esas olarak Avrupa’dan yayın yapan ve takipçi kitlesinin büyük kısmı Avrupa ve diğer dünya ülkelerinden olan sitemiz, Türkiye’den de erişimin olabilmesi için yayınını yeni adresten sürdürecek. Türkiye’deki takipçilerimiz maalesef bir kaç gün bizi sadece Facebook sayfamızdan takip edebilecek. Facebook sayfamızda şimdilik sorun yok.

Özgür basın engellenemez
Avrupa Forum’un büyük kısmı Türkiye dışından 25 bin takipçisi bulunuyor. Bu zor, ağır baskı ve sansür dönemine rağmen bizi 25 bine taşıyan takipçilerimize sonsuz teşekkürler.
Karanlık günlerin sansürsüz sitesi Avrupa Forum, Türkiyelilerin kurduğu alternatif haber portalları arasında Avrupa’da en çok takip edilenler listesinin en üst sıralarında yer alıyor. Tarafsız değil, emekten, barıştan, demokrasiden, özgürlükten ve eşitlikten yana taraf olan internet Avrupa Forum her türlü sansür, baskı ve yasaklamaya karşı boyun eğmeyecek ve yayını sürdürecektir.


Web’de avrupaforum.org , Facebook’ta https://www.facebook.com/avrupaforum1 ve twitter’da @avrupaforum adresleri üzerinden erişebileceğiniz sayfalarımıza yönelik sansürü hep birlikte kıralım. Hesaplarımızı takip eder ve takip edilmesine katkı sağlarsanız AKP-MHP faşist blokunun hepimize yönelik topyekün saldırısını hep birlikte yanıt vermiş oluruz.

Avrupa’ya emek, demokrasi, özgürlükler ve eşitlik mücadeleleri penceresinden bakan gözünüz kapanmayacak

Özgür Basın Susturulamaz!

Avrupa Forum (AF) Yayın Kurulu

www.avrupaforum.org
facebook.com/avrupaforum1
twitter.com/AvrupaForum
[email protected]

www.avrupaforum.org

facebook.com/avrupaforum1

twitter.com/AvrupaForum

[email protected]

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑