Genel

Published on Mart 24th, 2019 | by Avrupa Forum 2

0

Avrupa Tutsakların Sesi Platformu

Avrupa Tutsakların Sesi Platformu yayınladığı açıklamayla, tecrit eylemlerinde hayatlarına son veren Zülküf Gezen, Uğur Şakar, Ayten Beçet’te sahip çıktı.

Yapılan açıklama şöyle:


TUTSAKLARIN SESİ PLATFORMU

Birleşik mücadele ile tecriti ve faşist iktidarı yıkmaya…

Başta Kürt halk önderi Abdullah Öcalan olmak üzere hapishanelerde uygulanan ağırlaştırılmış tecrit koşullarına karşı DTK (Demokratik Toplum Kongresi) eş başkanı Leyla Güven’in başlattığı Süresiz açlık grevi binlerce kişinin katılımı ile sürmektedir. Hem içeride hem dışarıda sürdürülen açlık grevi direnişçilerinin çoğu sağlık bakımında kritik dönemi aşmış durumdadır. Türkiye ve Kürdistan’daki direniş Avrupa’ya yayılarak evrensel bir boyut kazandı.
Tecrite Karşı açlık grevleri sürerken Tecrit karşıtı direnişte Zülküf Gezen, ve Uğur Şakar’ın ardından 3. şehit haberini aldık. Gebze Kapalı Kadın hapishanesinde kalan PKK dava tutsağı Ayten Beçet yaşamına son vererek feda eylemi gerçekleştirdi. Tecrite karşı fedai eylemlerde bulunan Devrimci iradeyi selamlıyoruz. İçeride ve dışarıda Faşist AKP-MHP Bloğunu uyguladığı İslami Faşist iktidara karşı Türkiye-Kürdistan ve Avrupa’da topyekün ve birleşik mücadelenin örülme zamanıdır. Daha fazla direniş daha fazla serhildan diyerek birleşik mücadele ile başta Tecrit olmak üzere faşist iktidarı yıkma zamanıdır.‬‬
Zülküf Gezen yoldaş ölümsüzdür
Uğur Şakar yoldaş ölümsüzdür
Ayten Beçet yoldaş ölümsüzdür…
Tecrit insanlık suçudur
Ölümlere karşı yaşamı savunalım
Yaşasın devrimci dayanışma
AVRUPA TUTSAKLARIN SESİ PLATFORMU
Mail Adresi: dayanismakomitesi2014@gmail.com

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑