fbpx

Çocuk

Published on Ocak 5th, 2020 | by Avrupa Forum 1

0

Avrupa’daki Aleviler 700 Çocuğa Ayakkabı Ve Mont Yardımı Yaptı

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu (AABF) yetkilisi Murat Durmaz ve bir grup arkadaşı tarafından Türkiye’deki yoksul ailelerin çocuklarına yönelik olarak düzenlenen bir yardım kampanyası kapsamında 700 çocuğa bot ve mont alındı.

Almanya’nın Hamm kenti ile İngiltere’deki Londra’da bulunan Cemevlerinden Alevilerin ve Cafer Kaplan Dede’nin katkılarıyla toplanan yardımlar, ihtiyaç sahibi yüzlerce çocuğun kış aylarında gereksinim duyduğu mont ve bot ihtiyacını karşıladı.

Çoğunlukla Türkiye’den Cemevleri ile birlikte yapılan yardımlar hakkında konuşan Murat Durmaz, ‘‘Son üç yıldır memleketimizin değişik bölgelerinde kış aylarında küçük çocuklarımıza mont ve bot alıyoruz. Bu sene sizlerin desteği ile toplam 691 öğrenciye ulaştık. Bu projeyi bu yıl Hamm Cemevi ve Londra Cemevi ile beraber yürüttük. Özelikle Aselya Dilbaş kardeşime İnternet üzeri desteğinden dolayı teşekkür ederim. Türkiye’de tüm çalışmaları bire bir yürüten sevgili kuzenine Erkan Durmaz’a yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim. Hızır hepinizin lokmalarını kabul etsin” şeklinde konuştu.

ALEVİ COĞRAFYASINDAN ÇOCUKLAR SEVİNDİRİLDİ

Alevilerin yanı sıra bir grup Sünni kökenli yardımseverin de kampanyaya destek vererek çocukların ihtiyacını karşılamaya katkı sunduğu belirtildi.

Sivas’ın İmralı İlçesi’nde 53 öğrenciye, Ardahan‘ın Damal İlçesi‘nde 122 öğrenciye, Erzincan’dan 52 öğrenciye, Diyarbakır’dan 300 öğrenciye, Dersim’in Ovacık İlçesi‘nden 92 öğrenciye, Dersim Nazimiye İlçesi‘nden ise 72 öğrenciye mont ve bot dağıtıldı.

Kaynak: https://www.pirha.net/

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑