fbpx

Avusturya

Published on Ağustos 2nd, 2019 | by Avrupa Forum 1

0

Avusturya’da sınır dışı edilmek istenen Tahsin Akçakoca’ya destek çağrısı

Kobane-Direnişine destek amaçlı , 11.10.2014 ´de Avusturya’nın Vorarlberg bölgesinde düzenlenen yürüyüşe, ISID-sempatizanları saldırıda bulunmuş ve bu saldırıya karşı direnen Demokratik Kürt Toplum Merkezi Eş Başkanı Tahsin Akçakoca gözaltına alınanarak tutuklanmıştı.

Saldırı sırasında çıkan arbedede ve iki ISID-sempatizanının yaralanması sonucu Avusturya savcılığı tarafından açılan dava neticesinde, o dönemin yürüyüş tertip komite üyesi ve aynı zamanda Demokratik Kürt Toplum Merkezi Eş Başkanı olan Tahsin Akçakoca’ya mahkeme kararıyla 3 yıl altı ay hapis cezası verilmişti.

Şubat 2018´den beri Innsbruck cezaevinde tutsak olarak bulunan iki çocuk babası olan Tahsin Akçakoca hakkında Avusturya Yabancılar ve İltica Kurumu sınırdışı işlemi başlatmış durumda.

Bu hukuksuz ve adaletsiz uygulamaya karşı Akçakoca’nın yakınları ve avukatları kamuoyu oluşturmak ve sınırdışı işleminin durdurulmasını sağlamak için bir imza kampanyası başlattı.

Aşağıda imza kampanyasının Almanca-Türkçe tam metnini ve destek verilecek linki paylaşıyoruz:Kampanya Linki:

https://avaaz.org/de/community_petitions/Republik__Unterstuetzungserklaerung_fuer_das_Bleiberecht_von_Tahsin_Akcakocageb_1021989/details/?fbclid=IwAR1FPi_V3ICWKnF_odQX-VcLoe84d9j7oo6PAItx5Cy_eK-XkzqJm4f3DFs

Tahsin Akçakoca

Kobane-Direnişine destek amaçlı , 11.10.2014 ´de avusturyanın Vorarlberg bölgesinde düzenlenen yürüyüşe, ISID-sempatizanlarin saldırısı gerçekleşmişti.

Çıkan arbedede ve iki ISID-sempatizanı yaralanma sonucu avusturya savcılığı tarafından açılan dava neticesinde, o dönemin yürüyüş tertip komite üyesi ve aynı zamanda demokratik kürt toplum merkezi es başkanı olan, Tahsin akçakocaya mahkeme kararıyla 3 yıl altı ay hapis cezası verilmişti. Siyasi kimliği ve görüşünden dolayı antidemokratik uygulamalara maruz bırakılması yetmeyip kendisine AVUSTURYA YABANCILAR ve ILTICA kurumundan sınırdışı etme işlemi başlatılmıştır.

Iki çocuk babası olan TAHSIN AKÇAKOCA şubat 2018´den beri INNSBRUCK cezaevinde tutsak bulunmaktadır ve bu adaletsiz ve hukuk dışı yaklaşımla yüz yüze. 

Tahsin Akçakoca için herkesi bu adalet ve dayanışma kampanyasına katılmaya davet ediyoruz.

Avusturya hükümetinin ve kurumlarının adaletsiz ve hukuk dışı uygulamalarına son vermeye cagriyoruz. Bütün demokrat ve yurtsever kesimleri bu konuda duyarlı olmaya ve desteklerini bekleriz. 

SUSMAYALIM! SESIMIZI YÜKSELTELIM TAHSIN ARKADAŞIMIZ İÇİN!

DEUTSCH—–
Bleiberecht für Vater, Ehemann, politisch Oppositionellen und Familienmitglied, dem eine Abschiebung in eine unsichere und von politischer Willkür und Folter drohenden Türkei droht. Trotz der gegenwärtig anhaltenden Flucht von Akademikern, Demokraten, politisch Oppositionellen wird Tahsin Akcakoca der Prozess für eine Abschiebung gemacht! Die Türkei ist kein „sicheres Herkunftsland“ und Menschenrechte sind kein verhandelbares Gut!

Wir fordern die Einhaltung der Menschenrechte und den sofortigen Abbruch von jeglichen Abschiebeverfahren gegen Tahsin Akcakoca! 

Wir appellieren an das Bundesamt für Fremdenwesen und Asyl der Republik Österreich! 

Wir fordern den Abbruch des Abschiebeverfahrens gegen Tahsin Akcakoca!

Kampanya Linki:

https://avaaz.org/de/community_petitions/Republik__Unterstuetzungserklaerung_fuer_das_Bleiberecht_von_Tahsin_Akcakocageb_1021989/details/?fbclid=IwAR1FPi_V3ICWKnF_odQX-VcLoe84d9j7oo6PAItx5Cy_eK-XkzqJm4f3DFs


Tags: , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑