fbpx

Ekoloji

Published on Temmuz 20th, 2020 | by Avrupa Forum 11

0

Bakan bizi nasıl tanımazlıktan gelir?

Çavuşçugöl’de tarlalarının kömür ocağı yapılmak istenmesine tepki gösteren köylüler Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüşmek istedi. Görüştürülecekleri söylenerek arka kapıdan içeri alındılar ancak o sırada Pakdemirli kadınların beklediği ön kapıdan çıktı. Bakan Pakdemirli ile görüşemeyen kadınlar, “O zengin adam biz fakiriz” diye tepki gösterdi.

Konya’nın Ilgın ilçesine bağlı Çavuşçugöl’de tarlalarının kömür ocağı yapılmak istenmesine karşı direnen köylü kadınlar, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüşmek istedi. Görüştürülecekleri söylenerek arka kapıdan içeri alındılar ancak o sırada Pakdemirli kadınların beklediği ön kapıdan çıktı. Bakan Pakdemirli ile görüşemeyen kadınlar, “Bizi nasıl tanımamazlıktan gelir. Bizim köylü olduğumuzu duymadı mı bu vakte kadar. Bir şey diyemiyorum, o zengin adam biz fakiriz” diye tepki gösterdi.

Çavuşçugöl’de tarlalarının kömür ocağı yapılmak istenmesine karşı direnen köylü kadınlar, ilde ziyaretlerde bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüşmek için özel bir otelin önüne geldi.

Kadınlar otelin önünde saatlerce bekledi. Tansiyonun zaman zaman yükseldiği bekleme anında kadınlar, sorunlarıyla yeterince ilgilenmediğini öne sürdükleri memleketlileri AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir’e tepki gösterdi.

Kadınlar bir süre sonra “Bakan sizi bekliyor” denilerek otelin arka kapısından içeri alındılar. Ancak Bakan Bekir Pakdemirli tam da o sırada ön kapıdan çıkarak otelden ayrıldı. Bakanla bir türlü görüşemeyen köylü kadınlar, derdini Konya Valisi Vahdettin Özkan’a anlattı.

Vali Özkan kadınlarla yaklaşık 2 saat görüştü. Köylü kadınlar biri Bakan Pakdemirli’ye “O bizi nasıl tanımamazlıktan gelir. Bizim köylü olduğumuzu duymadı mı bu vakte kadar. Bir şey diyemiyorum, o zengin adam biz fakiriz” diye tepki gösterirken, Vali Özkan’la yapılan görüşmeyi şöyle anlattı:

“3 saattir güneşin altında durduk. Bizimle görüşme sözü verdiler, arka kapıdan soktular valiyle görüştük. Vali benim güzelce gazımı aldı, sakinleştirdi. Yine Allah razı olsun, derdimizi dinledi.”

Kaynak : ANKA


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑