sağlık

Published on Şubat 25th, 2020 | by Avrupa Forum 3

0

Bakanlıktan açıklama: Uçaktaki tüm yolcular 14 gün karantina altına alınacak

Tahran İstanbul seferini yaparken, yolcularda koronavirüs belirtileri görülmesi üzerine Esenboğa Havalimanı’na acil iniş yapan uçaktaki tüm yolcular 14 gün karantina altına alınacak. Yolcular, Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesine nakledilecek.

Tahran – İstanbul seferini yapan yolcu uçağının yolcularında koronavirüs belirtileri görülmesi ve Esenboğa Havalimanı’na acil iniş yapmasıyla ilgili Sağlık Bakanlığı bir açıklama yaptı. Uçaktaki yolcular 14 gün gözlem altında tutulacak.


Sağlık Bakanlığından yapılan açıklama şöyle

“Bilindiği üzere, 23 Şubattan itibaren, komşumuz İran’la kara, demir ve havayolu geçişleri durdurulmuştur. Kara sınırlarımız karşılıklı olarak kapalıdır ancak havayoluyla ülkemizden İran’a dönmek isteyen İran vatandaşları için dönüşler devam etmektedir.

İran’dan ülkemize dönmek isteyen Türk vatandaşları için ise özel bir sefer düzenlenmiştir. İran’dan bu seferle ülkemize gelen Türk vatandaşları 14 gün süreyle gözlem altında tutulacaktır.

Bu çerçevede THY’ye ait TK879 sefer sayılı Tahran uçağının Ankara’ya inişi planlanmıştır. Uçakta bulunan 132 Türk yolcu ve mürettebat ilk kontrolleri ve karantina süreçleri için daha önce boşaltılmış ve karantina hastanesi olarak hazırlanmış olan Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesine nakledilecektir.”

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑