Türkiye

Published on Mayıs 5th, 2019 | by Avrupa 5

0

Bakırköy cezaevinde Annelere Polisler tarafından saldırı!!

Bakırköy Cezaevi önünde açlık grevleri ve ölüm oruçlarına dikkat çekmek için yapılmak istenen açıklamaya polis saldırdı. Polis anneleri darp etti.

Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi önünde Barış Anneleri, avukatlar ile HDP milletvekilleri Ali Kenanoğlu, Dilşat Cambaz Kaya, Tuma Çelik’in katılımıyla cezaevlerinde devam eden ölüm orucu ve açlık grevlerine dikkat çekmek için basın açıklaması yapılmak istendi. Ancak polis diğer eylemlerde olduğu gibi açıklama yapılmasına müsaade etmedi. Yapılmak istenen açıklamanın ‘yasa dışı’ olduğunu belirten polis, aralarında iki avukatın da bulunduğu 6 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan anneler yerlerde sürüklendi.


‘Bize ses verin, çocuklarımız ölüyor’

Bakırköy Cezaevine yürüyen anneler, “Allah rızası için bir ses verin, çocuklarımız ölüyor, dayanamıyoruz. Kulaklarınızı kapatmayın artık yeter. Biz direneceğiz, her gün buraya geleceğiz” dedi.

Annelerin önü polis tarafından kesildi. Bakırköy İlçe Emniyet Müdürü ile HDP Milletvekilleri arasında da tartışma yaşandı. Bakırköy İlçe Emniyet Müdürü, “Milletvekilleri tek başına yürüsün. Toplu halde yürümesine, basın açıklaması yapmanıza izin veremem” diye konuştu.

“Yolu kapatıyorsunuz” diyen polisin yola barikat kurmasına HDP Milletvekili Tuma Çelik, “Gazeteciler çekin kim yolu kapatıyor. Anneler kaldırımda oturuyor” diyerek karşılık verdi.

Kaynak:SiyasiHaber

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑