Almanya

Published on Mayıs 24th, 2019 | by Avrupa Forum 2

0

Banu Cengiz Öner Yeşiller’den aday

Ulm Weststadthaus Halk Evinin yöneticisi Banu Cengiz Öner, bu pazar, 26  Mayıs’ta yapılacak yerel seçimlerde Ulm Belediye Meclisi için Yeşiller Partisi’nden adaylığını koydu.

AF (Ulm)


İki dönemdir Ulm Belediyesi Yabancılar Komisyonu’nda aktif çalışan ve HDB Ulm/ Neu-Ulm Derneği’nde uzun yıllar yönetimde olan Merhaba Gazetesi eski yazarlarından Banu Cengiz Öner, 26  Mayıs Pazar günü yapılacak yerel seçimlere, Ulm Belediye Meclisi için Yeşiller Partisi’nin Listesinde 11. sıradan aday oldu.

Ulm’de 142 farklı uyruktan insanın yaşadığını belirten Banu Öner “Göçmen kökenli vatandaşlarımızın yaşadıkları toplumda  politik, sosyal ve kültürel alanlarda aktif katılımcı olmaları, toplumun gelişimini pozitif ve çok yönlü etkiler. Bu nedenle başta kadınlar olmak üzere tüm göçmenleri bu konularda cesaretlendirmek, örnek olmak ve onların yararına çalışmak için desteklerine talibim” dedi.

“Ayrımcılık ve ırkçılığa karşı durmak, toplumda kadın-erkek eşitliğinin sağlanması ve eğitim seviyesinin yükselmesi için çalışmak önceliklerimdir “ diyerek sözlerine devam eden Öner, Weststadthaus’da da  toplumda çok kültürlülüğün bir zenginlik olduğu ve diyaloğun uyumu güçlendirdiği bilincinin gelişmesi için çalıştıklarını ifade etti.

Baden-Württemberg Eyaletinde gençlerin 16 yaşından itibaren seçime katılabileceklerini hatırlatan Banu Cengiz Öner, Avrupa Forum (AF) aracılığıyla vatandaşlarımıza şu şekilde seslendi:

“Sevgili Vatandaşlarımız, Ulm bizim şehrimiz ve yapılacak daha çok şey var. 26 Mayıs’taki  Yerel Seçimlerde ve Avrupa Parlamentosu seçimlerinde sandığa giderek demokrasinin sağladığı en temel hakkınızı kullanın.

26. Mayıs’daki seçimlerde lütfen üç oyunuzu  bana verin.  Yeşiller Listesine vereceğiniz fazladan her oy seçilme şansımı yükseltecektir.

Ulm Belediye Meclisi’ndeki temsilcilerinizi oylarınızla siz belirleyin. Destekleriniz için şimdiden çok teşekkürler.”

Kapak Foto: Lena C. Schwelling (Listebaşı adayı), Banu C. Öner (11. Sıra adayı) und Michael Joukov-Schwelling (6. sıra adayı).

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑