İsviçre

Published on Haziran 4th, 2017 | by Avrupa Forum 2

0

Basel’de anma etkinliği

Basel’de Ayşe Deniz Karacagil ve İbrahim Tufan Eroğluer için anma yapıldı. Anma Saygı duruşu şiir ve sinevizyon gösterimi yaıldı. Kürt Toplum Merkez. Şehit Aileleri adına da bir konuşmaa yapıldı. Kominist kadınlar adına yapılan konuşma da Ayşe Deniz’in Gezi ayaklanmasıyla başlayan Rojava da DAİŞ e karşı en önde devrimci savaş serüveni ve kararlılığı anlatıldı.

Komünist Kadın Örgütü adına yapılan konuşma da 29 Mayıs’ta Rakka’nın özgürleştirilmesi hamlesinde ölümsüzleşen Ayşe Deniz Karacagil Gezi ayaklanmasında Kırmızı fularıyla başladığı isyan dolu mücadelesini Rojava devrimiyle taçlandırdı. Destan yoldaş BÖG savaşçısı Hasan Ali ile birlikte Rakka’da DAİŞ çetelerine karşı yürüttüğü özgürlük ve onur savaşında ölümsüzleşmiştir.


Ayşe Deniz yoldaş Kadın Özgürlük Mücadelemizin militan, kararlı savaşçılarından ve kadın komutanlaşması parolamızı yaşamında eylemselleştirmistir. DAİŞ çetelerine karşı Rojava devrimimizin savunmasında, bir MLKP savaşçısı olarak, Enternasyonal Özgürlük Taburu’nda, en ön cephede yerini almıştır. Destan yoldaş aynı zamanda Rojava devriminin savunmasında kendisinden önce ölümsüzleşen Paramazların, Sarya’ların, İvana’ların, Raperinlerin, Eylemlerin, Arinlerin savaşma kararlılığı, ezilen halkların özgürlük savaşımını büyütme tutkusuyla dolu genç kadın yoldaşımızdır. Rojava devrimin de kendi devrimini yapma isteği ve kararlılığı, DAİŞ çetelerini kadın iradesiyle, gücüyle yenmek arzusu, cüreti, ve feda bilincidir.

Destan yoldaşı savaş siperlerinin kadın komutanlarından biri yapan. 20Temmuz’da Suruç’ta ölümsüzleşen 33’lerin hesabını sormak isteyen gönüllülerimizdendi. Gezi ayaklanmasında Kırmızı fularıyla başladığı isyan dolu mücadelesini Rojava devrimiyle taçlandırdı. Düşmana öfkesini bir yandan bilerken bir yandan da kadın özgürlük mücadelemizin kararlı, militan bir savaşçısı olarak öne çıktı. Komünist bir kadın gerilla olarak, kendisini hem askeri hem de teorik konularda geliştirdi.

29 Mayısta, Gezi ayaklanmasının yıldönümünde ölümsüzleşen Destan yoldaşımızla birlikte Hasan Ali yoldaşlar şahsında tüm şehitlerimizi saygıyla anıyor, ideallerini zaferle taçlandıracağımıza söz veriyoruz.

O’nlara ve tüm şehitlerimize sözümüzdür: Ortadoğu karanlığında bir ışık olan Rojava devrimimizi sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz.

Ayse Deniz Karaacagil ölümsüzdür.Yaşasın Rojava Kadın Devrimimiz! Denilerek anma bitirildi.

Kaynak: Avrupa Atılım

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑