fbpx

Almanya

Published on Mart 14th, 2020 | by Avrupa Forum 4

0

Berlin’de hayat duruyor: Sinema, tiyatro, kafe ve barlar kapatıldı

Berlin Senatosu Corona virüsüne karşı önlem paketini açıkladı.

Buna göre 50 kişiyi aşan kapalı veya açık etkinlikler yasaklandı. 50 kişinin altındaki etkinliklerde ise gelenlerin ad soyad ve irtibat numarası bırakması, bu bilgilerin 4 hafta süreyle de saklanması talep ediliyor.

Fuar, kumar mekanları, bahis mekanları, kafe, club, disko ve benzeri eğlence mekanları, bar, konser salonları, tiyatro ve sinemalar kapalı kalacak.

Genelevler Hayat kadınlarını koruma yasası kapsamında kapatıldı.

Masalarının arasında en az 1.5 metre mesafe olan restoranların açık kalmasına izin verilecek.

Tüm spor merkezleri, fittnes stüdyoları, havuzlar kapatıldı.

Hastanelere acil bir durum olmadıkça gidilmemesi, hastanelerin ise acil olmayan hastaları kabul etmeyeceği açıklandı. Hastanede kalan yatılı hastalar ise misafir kabul edemeyecek. İstisna: Ağır hastalar ve 16 yaşın altındaki çocuklar bir saat için ziyaret edilebilecek. Solunum yolu enfeksiyonu geçirenler kabul edilmeyecek.

Bakım hizmeti veren kurumlara günde sadece 1 saatlik ziyaret kabul edilecek. 16 yaşın altındakilerin ise ziyaretine izin verilmeyecek.

İlk, ortaöğretimokulları ve üniversiteler topluma kapatıldı. Sınavlar ise 1.5 metrelik mesafenin korunabileceği yerlerde yapılabilecek. Hayati durumlar söz konusu olmadıkça çocuk eğitim merkezleri (Kita, Kindergarten) kapalı kalacak.

Bu kararlar ilk olarak 19 Nisan’a kadar geçerli olacak.

Almanca Kaynak


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑