İsviçre

Published on Mart 19th, 2020 | by Avrupa Forum 1

0

Bern’de Anti-Corona Dayanışma Ağı kuruldu

İsviçre’nin başkenti Bern’de yaşayan Türkiyeli ve Kürdistanlılar Corona salgını sürecinde iletişim, doğru bilgilenme, yardımlaşma, dayanışma ve birlikte hareket etme yetilerini arttırmak için “Anti-Corona Dayanışma Ağı” kurdular.

İsviçre devletinin gecikmiş ve yetersiz tedbirleri karşısında olası daha kötü dönemlerde dayanışmanın önemine dikkat çeken Bern Dayanışma Ağı kurulma gerekçesini ve çalışma prensiplerini şöyle tarifliyor:


“Corona belası bize bir kez daha dayanışmanın ve birlikte hareketin önemini hatırlattı. Ne yazık ki devletler öncelikli olarak insan hayatını değil, patronların çıkarlarını ve sistemin devamını düşünüyorlar. Gecikmiş de olunsa kimi önlemler alındı ancak bunların yeterli olmayacağını hepimiz İtalya örneğinden görüyoruz. Ne yazık ki bu günler kolay ve hızlı geçecek görünmüyor. Bu yüzden bir arada yaşadığımız alanlardan başlayarak iletişimimizi ve dayanışmamızı büyütmek için kurduk bu grubu.

Grubun tek amacı bu zor dönemde spekülasyon ve hurafelere karşı doğru bilgilere ulaşmak, ihtiyacı olanlara yardım organize edebilmek ve morallerimizi yüksek tutmak için dayanışmayı büyütmek. Unutmayalım ki “dayanışma yaşatır, bencillik öldürür!”

Lütfen bu grupta sadece bu kuruluş amacına uygun paylaşımlar yapalım. Sağlıkla ve dayanışmayla kalın.  “

AF Bern

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑