fbpx

İsviçre

Published on Kasım 13th, 2019 | by Avrupa Forum 1

0

Cani baba, eşcinsel olduğunu öğrendiği oğlunun boğazını kesti!

İsviçre’de yaşayan eşcinsel bir genç, homofobik babasının onu öldürmeye çalıştığını söyledi.

Medyada sadece “Seran M.” olarak tanımlanan ve 17 yaşında olduğu iddia edilen mağdur, İsviçre gazetesi 20 Minuten’e, babasının yanı başında “Eşcinsel misin? Eşcinsel misin?” diye bağırırken uyandığını söyledi.

Seran, saldırının altı ay önce gerçekleştiğini söyledi. Saldırı esnasında kendini savunmaya çalışsa da, boğazının ve vücudunun üst kısmı kesildi. Balkondan komşusuna kaçmayı başaran genci görenler hemen sağlık görevlilerini ve polisi çağırdılar. Genç saldırının hemen ardından tedavi için Bern Üniversitesi Hastanesine götürüldü.

Seran, “Şahdamarımı bir şekilde ıskalamış, ancak soluk borum çok incinmiş. Yapay bir komaya girmem gerekti.”

Ailesi Iraklı olan Seran, dindar babasının eşcinsel olduğunu nasıl öğrendiğini bilmediğini söyledi. “Eşcinselliğimi her zaman ailemden sakladım.” dedi.

Seran Bern eyaletinin kırsal bir kesiminde şu anda tek başına yaşıyor.

“Şimdi, olay yaşanmadan önce olduğumdan daha özgür bir insanım” diyen genç, annesinin olaydan “utandığını” söyledi.

Eyalet polisi, babasının tutuklandığını açıkladı.

Seran, yaralarının ona saldırıyı her gün hatırlattığını ekledi. “Onları aynada, selfie veya fotoğraf çekerken görüyorum” dedi. “Hayatım boyunca bana eşlik edecekler.”

20 Minuten’e açıklamasında ise, Instagram’da yapılan saldırı hakkında bilgi verdiğini söyledi. Ancak aldığı tüm yorumlar destekleyici değilmiş. “Bazıları eşcinselliği hastalık olarak gördüğünü veya ‘Bunu hak ettiğimi’ yazıyor,” dedi.

Saldırı, aynı zamanda Seran’da psikolojik izler bıraktı.

“2019’dayız ve babamın sırf erkeklerden hoşlanıyorum diye beni öldürmeye kalkışmış olmasını gerçekten kabullenemiyorum.”

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑