fbpx

Çocuk

Published on Temmuz 28th, 2020 | by Avrupa Forum 5

0

Çocuklar öldürülmesin şeker de yiyebilsinler!

TSK ve desteklediği cihatçı grupların, Minbic’e düzenledikleri top atışları sonucunda aralarında çocukların da olduğu aynı aileden 6 kişinin yaşamını yitirdiği, 6 kişinin yaralandığı, ölenlerden üçünün 7, 11 ve 13 yaşında üç çocuk, yaralananlardan ikisinin de 7 ve 12 yaşında iki çocuk olduğu ileri sürüldü.

TSK ve desteklediği cihatçı gruplar, Minbic’e yönelik top atışı yaptı. Top atışı sonucu aralarında çocukların da olduğu aynı aileden 6 kişi yaşamını yitirdi, 6 kişi de yaralandı.

Eliya Diyab (60), Fatime Mexlûf (35), Faris Diyab (13), Xifran Diyab (7) ve Cemîle Diyab’ın (11) yaşamını yitirdiği saldırıda, ağır yaralanan 7 yaşındaki Mehmûd Diyab ile 12 yaşındaki Ehmed Diyab’ın ameliyata alındığı ve hayati tehlikelerinin sürdüğü öğrenildi.

Saldırıya ilişkin açıklamayı Minbic Askeri Meclisi Sözcüsü Şervan Derviş yaptı. Derviş, Türkiye ve denetimindeki grupların hakimiyetlerinde tuttuğu Minbic’in Şêx Nasir ve Ewlaşlî köylerinden Minbic’in kuzeybatısındaki Qort Wêran ve Wîlanlî köylerine yönelik top atışı yaptığını duyurdu. Açıklamada, aralarında çocukların da bulunduğu 6 sivilin yaşamını yitirdiği, 6 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Derviş’in açıklamasını https://syria.liveuamap.com sitesi de yayımladı.


Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑