fbpx

Gençlik

Published on Nisan 22nd, 2019 | by Avrupa Forum 20

0

Çocuklar Şirinler Çocuk Kampı’nda buluştu

AGİF’e bağlı Güney Almanya derneklerinin düzenlediği çoçuk ve ailerinin katıldığı Şirinler Kampı’nda, Sosyal Pedegog İsmail Metin Ayçiçek de eğitmen olarak yer aldı.

AF (Bodensee)

Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF)  Almanya’nın Bodensee bölgesinde  3 günlük Şirinler çocuk kampı düzenledi.

AGİF’e bağlı Güney Almanya derneklerinin üye ve dostlarından 21 çoçuk ve ailerinin katılımı ile toplamda 40 kişinin yer aldığı Şirinler Kampı’nda, Sosyal Pedegog İsmail Metin Ayçiçek de eğitmen olarak katıldı.

İlk gün tanışma ve odalara yerleşme ile başlayan etkinlikte, katılımcılar tiyatral bir top atma oyunu ile birbirleriyle tanıştılar. “Ailede toplumsal belirlenmiş roller” konulu farklı skeçlerle, kadın, erkek ve çocuğun rolleri, davranışlarını konu alan gösterimlerle, başta çocuklar olmak üzere, “toplumsal roller ve bizler nasıl davranmalıyız” konularının işletildiği ve kavratıldığı  akşam etkinliğinden sonra, katılımcı çocuklardan oluşan bir meclis ile yönetim seçildi. 

İkinci gün Maymunlar Dağı’na tur düzenleyen kamp katılımcıları, oradaki doğa ve maymunlarla keyifli saatler geçirdiler. Bodensee  Gölü’nü de ziyaret eden çocuklar ve aileller için  eğlenceli bir gün olduğunu söyleyen katılımcılar, akşam da kamp komitesinin senare ettiği, ebeveynlerin çocuk, çocukların anne ve baba rollerinde oynadığı skeçler güldürücü olduğu kadar düşündürücüydü.

Yine aynı akşam, Sosyal Pedagog İsmail Metin Ayçiçek tarafından “Aile çocuk ilişkileri” konulu bir söyleşi gerçekleştirildi. “Sorumlu, yetkin ve etkin çocuklar yetiştirmek isteyen ebeveynlere, yaşamdan kopmadan, onlarla doğru bir ilişki ve disiplin modeli kurmalıyız” diyen Ayçicek, digitaleşmenin aile ve çocuk ilşkisinde, pimi çekilmiş bir bomba örneği olarak gösteren eğitmen “Bunun doğru zaman, yer ve disipline edilmiş bir şekilde kullanamazsak, geleceğimizin örnek  insanlarını yetiştiremeyiz” dedi.

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑