fbpx

Türkiye

Published on Kasım 5th, 2019 | by Avrupa Forum 20

0

Çok sayıda devrimcinin katili, ülkücü faşist Çatlı için ‘iade-i itibar’ talebi!

7 TİP’li öğrencinin katledildiği Bahçelievler Katliamı davasının sanıklarından olan ve adı birçok cinayetle anılan Abdullah Çatlı’nın kızı, babası için iade-i itibar istedi. Bununla da yetinmedi, ‘Ben dilerim ki babaannem hayattayken her camiada, devlet kademesinde oğlunun kahramanlığını cadde isimlerinde, kitaplarda, milli destanlarda görsün’ dedi.

7 TİP’li öğrencinin katillerinden de olan, çok sayıda devrimcinin katili, devletin tetikçisi ülkücü faşist Abdullah Çatlı için “anma” programı düzenlenirken, bir de “iade-i itibar” talep edildi.

Çatlı’nın kızı olan Gökçen Çatlı, “Ben dilerim ki babaannem hayattayken her camiada, devlet kademesinde oğlunun kahramanlığını cadde isimlerinde, kitaplarda, milli destanlarda görsün” derken, “Şayet kendisi hayattayken bu olmazsa ben biliyorum ki hepimizin gözü açık gidecek. Bizlerin vatanperverliği mazlumluk üzerine kuruludur. Bizler eğer devletimiz zora düşmeyecekse, eğer ona en ufak bir zeval gelmeyecekse, gelecekse de böyle bir talebimiz yok. Ama eğer devletimize zeval gelmeyecekse biz kahraman Abdullah Çatlı’nın iade-i itibarı zaten gönüllerimizde ama resmi iade-i itibarını talep ediyoruz” dedi.

Devletin de tetikçisi de olan, eli kanlı ülkücü faşist katiller Muhsin Yazıcıoğlu ve Abdullah Çatlı birlikte çok sayıda devrimciyi katletti.

Tags: , , , ,


About the Author



Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑