Kadın

Published on Aralık 21st, 2019 | by Avrupa Forum 2

0

‘Dans” eden Kadınların ağızlarını bantlamasına polis engeli

Kürdistanlı ve diğer uluslardan kadınların tüm dünyaya yayılan Şilili feministlerin danslı protesto gösterisi bugün Stuttgart’ta da gerçekleştirildi. Polis, ağızlarını kapatan kadınlara müdahale etti. -FOTOĞRAFLI VE VİDEOLU-

Gül Güzel (Stuttgart)


Almanya’nın Stuttgart kentinde, şehir merkezindeki Rotebühlplatz meydanında öncülüğünü Kürt genç kadınların yaptığı Las Tesis mitingine diğer uluslardan kadınlar da katıldı. Şilili feministlerin danslı protestosu tüm dünyada yayılmaya devam ederken, bu zincire Stuttgartlı kadınalr da katıldı. Kadınların müzik eşliğinde yaptığı dansta ağızlarına ve gözlerine yapıştırdıkları sembolik bandlar yüzünden polis kadınlara müdahale ederek, haklarında suç duyurusunda bulundu. Polisin bu yaklaşımını protesto eden kadınlar, danslarına devam ettiler. Eylem “Jin Jiyan Azadi” (Kadın, Yaşam, Özgürlük) sloganıyla sona erdi.

Las Tesis

Feminist örgüt Las Tesis’in 25 Kasım’da Şili Kadın Hakları ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Bakanlığı önünde düzenlediği danslı protesto dünyanın çeşitli kentlerine yayıldı. Fransa, İspanya, Türkiye ve çeşitli ülkelerde benzerleri yapılan danslı protesto, kadınlar tarafından bugün de Stuttgart’ta da düzenlendi.

‘Dans” eden Kadınların ağızlarını bantlamasına polis engeli

'Dans" eden Kadınların ağızlarını bantlamasına polis engeliKürdistanlı ve diğer uluslardan kadınalrın tüm dünyaya yayılan Şilili feministlerin danslı protesto gösterisi bugün Stuttgart’ta da gerçekleştirildi. Polis ağızlarını kapatan kadınlara müdahale etmeye etti.

Gepostet von Avrupa Forum am Samstag, 21. Dezember 2019

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑