Genel

Published on Haziran 13th, 2019 | by Avrupa Forum 2

0

Devrimciler Elif Yoldaşını kaybetti

Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF) ve Sosyalist Kadınlar Birliği (SKB) üyesi Elif Demirci dün Köln’de vefat etti. Demirci’nin oğlu gazeteci Adil Demirci’nin de bugün İstanbul’da duruşması var. Adil Demirci’nin yurt dışı yasağı bulunuyor.

AF (Köln)


Yoldaşlarının yaptığı açıklamayı aşağıda veriyoruz:

Elif Demirci yoldaş ölümsüzdür!

Ömrünü devrime adayan, ardında sınırsız güzellikler bırakan Elif yoldaş 12 Haziran 2019 Çarşamba sabahı ölümsüzlüğe yürüdü. O uzun soluklu komünistlerimizdendi. Küçücük yüreğine dünya proletaryası ve emekçilerinin sevgisini doldurdu. 45 yıllık devrimci yaşamında emekçiliğiyle özgürlük ve sosyalizm sevdalılarına örnek oldu.

Ailesi ve yoldaşları adına yapılan açıklamada, “emekçiliği ve hayat boyu dik duruşu ile kendimize daima rehber alacağız” denildi. Avrupa SKB adına yapılan açıklamada da, “Ömrü boyunca devrimci mücadelede saf tutarak, kadın özgürlük mücadelesi içerisinde yerini alan ve devrimler yaratan kolektif örgütlü bilinç ile yoğrulan bir tarih… SKB’mizin kurucularından, emekçilerinden… Kah elinde bayrağı ile eylemlerde, kah elinde gazetesi Atılım ile görürdünüz O’nu… Hep devrimci, her daim özverili bir emekçi… Saygıyla, sevgiyle, özlemle anıyoruz.” denildi.

TAZİYE, ANMA VE CENAZE PROGRAMI

Taziye: 13 Haziran – 15 Haziran arası saat 14:00 ile 20:00 arası
MultiKulti e.V. Kalk-Mülheimerstr. 124, 51103

Anma:
16 Haziran Pazar Saat: 13:00, St. Sebastianus Schützenbruderschaft e.V.
Frankfurterstr. 399, 51103

Cenaze Defni: 17 Haziran Pazartesi
Mülheimer Friedhof Köln (Frankfurter Str. 293-297, 51103 Köln) Saat:11:30


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑