Başta Alma..." /> DİDF: İsrail'in Filistin'de yaptığı katliamı kınıyoruz!

Almanya

Published on Mayıs 15th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

DİDF: İsrail’in Filistin’de yaptığı katliamı kınıyoruz!

DİDF yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamada “Başta Almanya olmak üzere bütün ülkelere İsrail devletine verdiği askeri desteği çekmeye, iki devletli çözümü sağlayacak yönde çaba harcamaya yağırıyoruz.” dendi. 

AF (Köln)

Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu (DİDF) tarafından yapılan açıklama şöyle:


İsrail’in Filistin’de yaptığı katliamı kınıyoruz!

 Ortadoğu’da barışı değil savaşı körükleyen ABD ve İsrail, Filistin’de bir katliama daha neden oldu. Kudüs’ü ABD tarafından tek taraflı başkent ilan etmesinden sonra, bu kez İsrail’in kuruluş 70. yıldönümünde ABD büyükelçiliğinin Küdüs’e taşımazı üzerine çıkan olaylarda 58’den fazla insan yaşamını yitirirken, 3 bine yakın kişi de yaralandı.

DİDF olarak İsrail devleti tarafından Filistin halkına yönelik yapılan bu katliamı şiddetle kınıyoruz. İsrail ve ABD yönetimlerinin bölgeyi ateşe atan provokasyonunun derhal durdurulması için bütün emekçileri dayanışmaya, hükümetleri de somut adım atmaya çağırıyoruz.

 70 yıl boyunca yaşananlar, şiddet, savaş ve işgal politikalarının çare olmadığını açık olarak gösteriyor. Bu nedenle, en kısa zamanda bu politikalara son verilmesi, Filistin ve İsrail halklarının barış içerisinde bir arada yaşamasından başka bir çözümün bulunmuyor.

 Bugün bazı ülkelerin İsrail’in yaptığı katliamlara verdiği destek, sorunun çözümüne değil daha fazla yeni katliamların işlenmesine, Filistin halkının kendi kaderini engellenmesine yol açıyor. Savaş ve şiddetin son bulması, yeni katliamların olmamasının yolu 1967 sınırlarına dönülerek, iki devletli bir çözümden geçiyor.

Başta Almanya olmak üzere bütün ülkelere İsrail devletine verdiği askeri desteği çekmeye, iki devletli çözümü sağlayacak yönde çaba harcamaya yağırıyoruz.

 

DİDF YÖNETİM KURULU

Köln, 15.05.2018

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑