fbpx

Ekoloji

Published on Mart 31st, 2019 | by Avrupa Forum 20

0

Doğaya duyarlılık için ışıklar söndürüldü

Dün tüm dünyada gerçekleştirilen “Dünya Saati” (Earth Hour) etkinliklerine bu yıl da milyonlar katıldı. Ulm’daki etkinlikte ADHF ve SYKP üyeleri de yer aldı.

AF (Ulm)

            Her yıl geleneksel hale getirilerek düzenlenen Dünya Saati (Earth Hour) etkinliklerine, tüm dünyada yine milyonlarca insan katıldı. Almanya’nın Ulm kentinde de başka Doğa Sendikası (Umweltgewerkschaft) olmak üzere çok sayıda kurum ve kuruluşun düzenlediği etkinliğe Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) ve Almanya Demokratik Haklar Federasyonu (ADHF) üyeleri de katıldı.

Her yıl Mart ayının son Cumartesi günü, 20:30-21:30 saatleri arasında, tüm dünyada aynı anda gerçekleştirilen Dünya Saati, bir saatliğine ışıklarını kapatan görkemli yapılar, köprüler, şirket binaları ve bireylerle, çevresel sorunlara gösterilen duyarlılığın küresel ifadesine dönüşüyor.

Dünya saati, Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından organize edilen ve tüm dünyada milyonların katıldığı bir etkinlik. Etkinliklerde, ışıkların söndürülmesi istenirken, çeşitli aktivitelerle konuya duyarlılık sağlanmak amaçlanıyor. Ulm’daki etkinlikte de, çeşitli kültürel etkinliklerin yanı sıra, enformasyon standları açıldı, konuşmalar yapıldı.

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑