Almanya

Published on Ocak 31st, 2019 | by Avrupa Forum 2

0

Dresden Üniversitesinde Adil Demirci ve siyasi tutsaklar için eylem

Türkiye’de tutuklu bulunan Adil Demirci’nin de okuduğu okul olan Dresden Üniversitesi Ögrenci Meclisi, Demirci ve açlık grevindeki tutsaklarla dayanışma eylemi gerçekleştirdi.

AF (Dresden)


Dresden Protestan Sosyal Hizmetler Üniversitesinde (Evangelische Hochschule Dresden für Soziale Arbeit) Ögrenci Meclisi olarak
Türkiye’de tutuklu bulunan Adil Demirci ve açlık grevindeki tutsaklarla dayanışma eylemi yapıldı. Kurulan enformasyon standında Adil Demirci icin kartpostallar yazıldı ve küçük bir fotograf sergisi düzenledi.

Dresden Üniversite ögrencilerinin Adil Demirci için yazılan mektupta Türkiye’de hapishanelerde yatan tüm siyasi tutsaklara özgürlük diledikten sonra “dayanışma bizim için önemli bir silahtır. diğer öğrencilerle, kadınlarla, LGBTQ’larla, işçilerle, tutsaklarla, işsizlerle, mültecilerle, engellilerle, tüm dıştalananlarla, oturum hakkı olmayanlarla, evsizlerle dayanışma, kısacası sermayenin çıkarları için işleyen bu çarkta yaşam hakkı alınan tüm insanlarla dayanışma bizim için önemli” denildi. “bizler senin yanındayız, çünkü özgür olsakta düşüncelerimizle seninleyiz denildikten sonra “sana bu zor durumda güçlü ve umutlu olmanı diliyoruz” denilen mektub şu söylerle son buldu: “Dünyanın dört bir tarafında eşitlik, özgürlük için baskılara mücadele edenler çoğunlukta. ve daha da güçleniyoruz. Fransa’da sarı yelekliler, Almanya’da karakolda katledilen Oury Jalloh için ırkçılığa karşı mücadele edenlere, Suriye ve Kürdistan’da yeni bir dünya için mücadele eden kadınlar, dünyanın dört bir tarafında insanlar daha iyi bir gelecek için mücadele ediyor.”

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑