fbpx

Ekoloji

Published on Kasım 9th, 2019 | by Avrupa Forum 20

0

Ekoloji Politik Konferans İstanbul’da Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleşiyor

Dünya’dan ve Türkiye’den ekoloji mücadelesi deneyimlerinin tartışılacağı Ekoloji Politik Konferans ”Doğanın ve emeğin sömürüsüne son” şiarı ile İstanbul’da Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleşiyor.

İstanbul’da Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde 9-10 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan Ekolojik Politik konferansın ilk ayağı gerçekleşiyor. Farklı yerellerde ve farklı mücadele başlıklarında direniş alanlarında yürütülen tartışmaları politik bir zeminde konuşmayı hedefleyen Ekoloji Politik Konferans’ta Türkiye ve dünyanın bir çok yerinden mücadele deneyimleri politik zeminde aktarılacak.

Konferansın ilk oturumu ”Doğanın varlıkların talanına son” başlığı ile başladı. Ourumun kolaylaştıcılığı TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Cemalettin Küçük tarafından yapılıyor. 

Oturumdaki konuşmacılar şöyle: SOS Khalkidiki (Yunanistan) Nikos Anastasiadis, Taksim Dayanışması Deneyimi’nden Mücella Yapıcı, Dev-Yapı İş’ten Özgür Karabulut, Ege Çevre ve Kültür Platformu’ndan Aliime Mitap, Büyük Menderes İnisiyatifi’nden Mehmet Zencir.

(Siyasi Haber)

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑