fbpx

İtalya

Published on Mart 20th, 2020 | by Avrupa Forum 3

0

Eldiven ve maske yetersizliği İtalyan doktoru öldürdü

Koronavirüs testi pozitif çıkan, Codogno kasabasında bir hastanede çalışan 57 yaşında bir doktor öldü.

Marcello Natali Cremona’da hastaneye kaldırıldı. COVID-19 için test edilmeden önce verdiği son röportajlardan birinde, eldivensiz çalışmak zorunda olduğunu söylemişti: “Eldiven ve maskeler bitti” dedi.

Ayrıca Codogno ve yakındaki bir kasaba olan Casale’de, 35 doktordan 14’ünün 28 Şubat itibariyle karantinaya alındığını veya hastaneye kaldırıldığını söyledi.

“Koronavirüs için hazırlıklı değildik: antibiyotik sonrası dönemin doktorları olarak, her şeye karşı bir hapların yeterli olduğunu düşünerek büyüdük” dedi.

Federasyon bölge sekreteri Paola Pedrini, sadece Bergamo eyaletindeki 600 doktordan 110 doktorunun hasta olduğunu söyledi. “Durum Şubat ayının sonundan bu yana daha iyi olmadı. Maske, eldiven seti, yada başka bir şey bulamadık. Yarım gün kullanılması gereken bir maske burada bir hafta kullanılıyor.”

İtalya’da Çarşamba günü 475 kişilik rekor bir günlük ölüm oranı gerçekleşti, ülkedeki ölü sayısı 2.978’e çıktı ve neredeyse 36.000 doğrulanmış vaka var.

Birçok Avrupa ülkesi, panik alımları dolayısıyla yeterli eldiven, tıbbi maske ve el dezenfektanı gibi maddeler bulmakta zorlanıyor.

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑