fbpx

Türkiye

Published on Temmuz 31st, 2020 | by Avrupa Forum 11

0

Erbaş gene kılıç çekti

Ayasofya’nın cami olarak açılında minbere kılıç ile çıkarak hutbe veren Ali Erbaş, bayram hutbesini de elinde kılıçla verdi.

Danıştay’ın 1934 tarihli kararı iptal etmesi ile Ayasofya’nın yeniden cami olarak ibate açılmasının ardından kılınan ilk namazda elindeki kılıç ile hutbe veren Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Kurban Bayramı hutbesinde de aynı görüntüyü verdi.

24 Temmuz tarihinde kılınan cuma namazında söylediği “Bizim inancımızda vakıf malı, dokunulmazdır, dokunanı yakar; vakfedenin şartı vazgeçilmezdir, çiğneyen lanete uğrar” tartışmaları devam eden Ali Erbaş bugün de bayram namazını kıldırmak üzere Ayasofya’ya geldi.

Bayram namazı için Ayasofya’da bir araya gelenlere hutbe veren Erbaş 24 Temmuz’da olduğu gibi elinde kılıç ile minbere çıktı.

Erbaş hutbesinde, “Sizleri bayram süresince kurban kesiminde, ziyaretleşmede, bilhassa trafikte anlayışlı ve sabırlı olmaya davet ediyorum. Yüce Rabbimiz, bizleri her türlü kaza ve beladan muhafaza buyursun. Salgın hastalıklardan, savaş ve acılardan halâs eylesin. Nice bereketli bayramlarda buluştursun. Allah’ın selamı, rahmeti, ikram ve inayeti üzerimize olsun” dedi.

Ayasofya’da bayram namazı kılanlar arasında, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop da vardı.

Fatih Belediyesi, Kurban Bayramı namazı için Ayasofya’ya gelenlere, gümüş kaplamalı hatıra madalyonu ve üzerine “Ayasofya motifi işlenmiş bez çanta dağıttı.

Kaynak :  Artı Gerçek


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑