Türkiye

Published on Ağustos 5th, 2019 | by Avrupa 5

0

Erdoğan: Fırat’ın Doğusuna Gireceğiz!!

Bursa Şehir Hastanesi ve İstanbul-İzmir Otoyolu ortak açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan “Fırat’ın doğusuna gireceğiz. Bunu Rusya ile ABD ile paylaştık” dedi.

Erdoğan, “Afrin’e, Cerablus’a, El-Bab’a girdik” diyen Erdoğan, “Şimdi de Fırat’ın doğusuna gireceğiz. Biz bunu Rusya ile ABD ile paylaştık” ifadelerini kullandı.


“Faiz daha da inecek”

Erdoğan, Merkez Bankası’nın faiz indirimiyle ilgili olarak da “Merkez Bankası faizleri indirdi, daha da inecek. Müjdeyi veriyorum enflasyon da düşecek, bunu da göreceksiniz. Tüm vatandaşlarıma çağrıda bulunuyorum, herkes artık ekonomimizle ilgili spekülasyonlara kulaklarını tıkayıp, işine gücüne bakmalıdır” diye konuştu. 

“Kasamdan para çıkmadan yapıyorum”

Erdoğan, açılışını yaptığıİstanbul-İzmir Otoyolu ve Bursa Şehir Hastanesi’yle ilgili de şunları söyledi:

“İstanbul-Bursa-Balıkesir-Manisa-İzmir Otoyolu ülkemizin son dönemdeki en önemli yatırımlarından biri. Türkiye’nin ilk yap-işlet-devret otoyolu projesini başlattığımızda bu her konu gibi, bu işi de eleştirenler, olmayacağını söyleyenler, kendilerince dalgasını geçenler oldu. Bunların kim olduğunu biliyorsunuz değil mi? Ama bunların her zaman işi bu, diyorlar ki ‘Nasıl yapıyorlar bunu söylesinler…’ Ya ben kasamdan para çıkmadan bunu yapıyorum işte.

“Turizm hızlanacak, sanayi hızlanacak”

Bu viyadükler, bu tüneller öyle kolay yapılmadı, dağları kolay aşmadık, ama biz Ferhat olduk Ferhat. Dağları deldik Şirin’e ulaştık. Böylece İstanbul ile İzmir arasındaki seyahati hızlı, güvenli ve konforlu hale getirmenin yanında, yolu da 100 kilometre kısaltıyoruz. İleride inşallah 1915 Çanakkale Köprüsü’nün de içinde yer aldığı Tekirdağ-Çanakkale-Balıkesir otobanını da bu yolla birleştireceğiz

Bu yol sayesinde turizm hızlanacak, sanayi hızlanacak, ticari faaliyetler de aynen hızlanacak, ülkemize çok daha fazla katkı sağlayacağı açıkça ortadadır. Netice olarak bu otoyol Türkiye için her bakımdan kazançlı, karlı bir projedir. Peki devletin kasasından bir şeyi çıkıyor mu? Hayır, mesele bu, eğer bu çalışıyorsa işi bitiririz. 

“Otel standartında hizmet veriyor”

Bursa Şehir Hastanemizin bugün resmi açılışını yapıyoruz. Kendi içinde 6 ihtisas hastanesi ve diğer birimleriyle sağlık alanında yüksek standartlara sahip bir şaheser. Yaklaşık bir aydır hasta kabulü yapan şehir hastanemizin, bir veya iki kişilik odalarının her biri vatandaşlarımıza içindeki tuvaleti, banyosu, buzdolabı, refakatçi kanepesiyle adeta otel standartında hizmet veriyor.” (DB)

Kaynak:Bianet

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑