Türkiye

Published on Mayıs 13th, 2019 | by Avrupa Forum 7

0

Erdoğan’dan tehdit: Bunlar kayda giriyor, gereğini yapacağız

Taksimde konuşan Erdoğan, futbol stadyumlarına asılan “Her şey çok güzel olacak” pankartlarına tepki gösterirken ” FETÖ’nün uşağı olan kişilerin sloganlarını tribünlere asıyorlar” ifadelerini kullandı: “Bunlar o kadar şirazeden çıktı ki, şimdi statların tribünlerine pankartlar asıp, FETÖ’nün uşaklarının sloganlarını yazıyorlar. Bunlara asla geçit vermeyeceğiz. Bu statları biz yaptık biz. Kapalı spor salonunda beyefendinin ifadelerini orada söylettiriyorlar. Bunların hepsi kayda giriyor, gereğini biz de yapacağız. Bunlara eyvallah diyemeyiz.

Erdoğan’ın gündeminde YSK’nın İstanbul’daki seçim iptali kararının ardından “Her şey çok güzel olacak” paylaşımı yapan sanatçılar da vardı:“Sanatçılarımızın arasına da nifak tohumu ektiler. Sanatçılarımızı da tehdit ettiler. Sanatçı sanatıyla konuşur. Bu tür insanlara dalkavukluk yapmaz. Sinema dünyası ile ilgili olarak bize kadar, kimse bir yasal düzenleme yapmadığı halde, bu yasal düzenlemeyi yapıp, ondan sonra bir taraftan bize teşekküre geleceksin, arkadan da bunlarla beraber şakşakçılık yapacaksınız. Bunu ne ile ifade edeceğiz, ne ile izah edeceğiz?”.


Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Kazanı kaynatıp darbe çağrısı yapanlar kimlerdir? Milletim gereken dersi bunlara 23 Haziran’da verecektir. Dağdan talimatlar geliyor. Sandıklardan oy çalanlarla milletimin bir arada olacağına zerre kadar ihtimal veremiyorum.

Bir yerde seçim yapılıyorsa, gerektiğinde yenileniyorsa demokrasi işliyor demektir. Vesayet heveslilerinin kazanı kaynatarak birilerine elverişli ortam hazırlamasına asla müsaade etmeyeceğiz. Kaynak: independentturkish.com


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑