fbpx

Türkiye

Published on Ocak 14th, 2020 | by Avrupa Forum 7

0

Erdoğan’ın İsmailağa tarikatını ziyareti

Recep Tayyip Erdoğan’ın, İsmailağa cemaatine dün akşam gerçekleştirdiği ziyaretinin perde arkası ortaya çıktı. Ziyarette, cemaat mensuplarının iktidara bazı eleştirilerde bulunduğu öğrenilirken, ziyaretin asıl sebebinin ise, Ali Babacan’ın Abdullah Gül’ün desteğinde kurmaya hazırlandığı yeni parti olduğu belirtildi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün akşam gerçekleştirdiği ve özellikle sosyal medyada tartışmaları beraberinde getiren İsmailağa cemaatine ziyaretinin perde arkası ortaya çıktı.

Erdoğan, dün akşam saatlerinde resmi programında olmayan bir ziyaret gerçekleştirerek, İstanbul Fatih Çarşamba’daki İsmailağa Vakfı’nda İsmailağa cemaatinin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun oğlu Ahmet Ustaosmanoğlu ve halefi olarak gösterilen Hasan Kılıç’ı ile görüşüp sohbet etti.

Erdoğan’ın cemaate yaptığı ziyaretin fotoğrafları, Mahmut Efendi’nin torunu Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu Twitter hesabından paylaşılmış, ancak ziyaretin içeriğine dair bilgi verilmemişti.

Yeniçağ’dan Fatih Ergin’in haberine göre, Erdoğan’ın ziyaretinde İsmailağa cemaati iktidara bazı eleştirilerde bulundu. Erdoğan’ın da 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün gölge liderliğinde Ali Babacan tarafından kuruluş hazırlıkları süren yeni partiyi gündeme getirdiği kaydedildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İsmailağa cemaatinden ümmetin birliği vurgusu yaparak yeni parti hareketine karşı telkinlerde bulunulmasını istediği öne sürüldü. Abdullah Gül’ün de daha önce ziyaret ettiği ve yakın ilişkiler içerisinde olduğu İsmailağa cemaati, AKP’ye verdiği destekle biliniyor. Kaynak: tele1.com.tr


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑