Nevşehir’de Fatma Kabukçu yaşamına son verdi. Kabukçu’n..." /> Fatma Kabukçu yaşamına son verdi, arkadaşları ‘intihar değil cinayet’ diyor!!!

Türkiye

Published on Temmuz 28th, 2019 | by Avrupa Forum 5

0

Fatma Kabukçu yaşamına son verdi, arkadaşları ‘intihar değil cinayet’ diyor!!!

Nevşehir’de Fatma Kabukçu yaşamına son verdi. Kabukçu’nun iki yıldır sistematik baskıya karşı mücadele ettiği ve bu durumun onu ölüme sürüklediği iddia ediliyor.

2017 senesinde Van’a sınıf öğretmeni olarak atanan Fatma Kabukçu, ailesinin yaşadığı Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde dün akşam saatlerinde yaşamına son verdi.

İntihar ettiği söylense de sosyal medyada paylaşımlar yapan Kabukçu’nun arkadaşları ve sevenleri, aile ve toplumsal baskıya dikkat çekiyor.


Kabukçu’nun Kürt ve Alevi bir meslektaşı ile beraberliği olduğunu öğrenen aile üyelerinin baskısına karşı mücadele ettiğini savunan arkadaşları, sosyal medya paylaşımlarında “Kabukçu’nun asıl katilinin toplumsal sorunlar olduğunu” söylüyor.

Kabukçu’nun ölümünün şüpheli olduğunu ve ‘aşk intiharına’ indirgenmeyeceğini söyleyen arkadaşları, toplumsal ayrımcılığa dikkat çekerek, “İntihar değil cinayet” diyor.

Emre Parlakyıldız:


Yaşam enerjisiyle doluydun, yüzün hep gülerdi senin. Bi girdin mi içeri hiçbir şeye üzülemezdik mutluluğundan. Şimdi nasıl oldu da böyle üzdüler seni, beni? Senin mutluluğunu, sevgini, elinden alanlar hesap versinler! Huzur içinde uyu. #fatmaöğretmen

CHP’den mesaj

Cumartesi günü toprağa verilen Kabukçu, aynı zamanda AKP’li Kozaklı Belediye Başkanı Akif Kabukçuoğlu’nun akrabasıydı.

Kabukçu’nun ölümünün ardından geçmişte Demirli ilçesinde Gençlik Kolları Başkanlığı yaptığı CHP’li Manisa belediyesi de taziye mesajı paylaştı.

CHP Manisa:

Önceki dönem Demirci CHP Gençlik Kolları Başkanlığı yapmış değerli kardeşimiz Fatma KABUKÇU’yu kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Ailesine ve yakınlarına sabır dileriz. Başımız sağolsun.


Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑