fbpx

Sömürgecilik

Published on Ekim 15th, 2019 | by Avrupa Forum 20

0

FC St. Pauli Cenk Şahin’i attı

İşgale asker selamını öven FC St. Pauli oyuncusu Cenk Şahin kadro dışı bırakıldı. Geçtiğimiz günlerde Arnavutluk maçında da aynı harekette bulunan futbolcu yine büyük tepki almıştı.

AF Haber Merkezi

Bild gazetesinde yer alan habere göre, dün kovulan Şahin, bugün “Erdoğan’ın takımı” Başakşehirspor’da antremanlara başladı bile. Almanya ikinci lig takımlarından Hamburg’ta bulunan St. Pauli’nin Cenk Şahin’i kışa tamamen satışa çıkarması bekleniyor. Şahin, St. Pauli’ye gelmeden önce  Başakspor’da yer alıyordu.

Şahin’le görüşen Başakşehirspor başkanı Göksel Gümüşdağ, yaptığı açıklamada “Değerli futbolcumuz ülkemizin haklı gruruna sahip çıkmıştır. Takımımız da Cenk Şahin’e her zaman sahip çıkacaktır.” dedi.

            Gümüşdağ’ın telefonu karşısında çok duygulandığını belirten Şahin “Bu zor günümde bana büyük moral verdi ve gurur duydum” diyerek “Biz Türkler böyle onurlu günlerde bir birbirimize kenetleniriz.” dedi. Şahin Arnavutluk maçı sonrasında da aynı şekilde davranmış “Dualarımız askerlerim için” demişti ve o zaman da takım yönetimi ve taraflardan büyük tepki görmüştü. İşgali ikinci kez öven paylaşıma takım bu kez daha sert çıktı ve futbolcuyu takımdan kovdu.

St. Pauli, Amedspor’da oynarken ömürboyu men cesası alan ve ırkçı saldırılara maruz kalan Kürt futbolcu Deniz Naki’nin de oynadığı takımdı. Takım ve taraftar sürekli naki sahip çıkmıştı.

Tags: , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑