Almanya

Published on Ocak 1st, 2019 | by Avrupa Forum 2

0

Flormar işçileriyle enternasyonalist dayanışma

Ulm’da düzenlenen enternasyonal yeni yıl kutlamasında, Flormar işçilerinin İstanbul’daki direnişi selamlandı. Kutlamada Rojava devrimi ve Flormar işçileriyle dayanışma açıklamasında bulunuldu.

-FOTO GALERİLİ-


AF (Ulm)

            MLPD (Marksist-Leninist Parti Almanya), gençlik örgütü Rebell ve Internationalistische Liste tarafından her yıl Ulm’da düzenlenen yeni yıl kutlaması, bu yıl da enternasyanalist havada gerçekleştirildi. Yeni kutlamasına Türkiyeli göçmen örgütlenmelerinden ADHF, AGİF, SKB, SYKP’liler de katıldı. Kutlamada Rojava ve Flormar işçilerinin direnişiyle dayanışma içerisinde olunduğunun altı net bir şekilde çizildi. Konuşmacılar, “Rojava Devrimini savunacak, Flormar direnişiyle de dayanışmamızı sürdüreceğiz” dediler.

            Yeni yıl kutlamasında SYKP Avrupa Örgütü tarafından başlatılan “Flormar İşçileri bu kışı yalnız geçirmeyecek!” bildirileri dağıtılırken.
Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) temsilcisi yaptığı konuşmayla, Flormar işçilerinin direnişi ve partilerinin sürdürdüğü kampanya hakkında bilgilendirmede bulundu. MLPD, Rebell ve Enternasyonal Liste    temsilcileri de kampanyaya destek vererek, işçilerle dayanışma içerisinde bulunacaklarını açıkladılar. Yeni yılda SYKP’yle birlikte sokakta olacaklarını belirten kurum temsilcileri, “SYKP’nin bu anlamlı kampanyasını destekliyoruz” dediler. Kutlamaya katılanlar, ellerinde Flormar işçiler için çıkarılan kampanya bildirisi ve zafer işaretiyle, direnişteki işçiler selam gönderdiler.

            Mücadele ve direniş marş ve şarkılarını seslendirildiği gecede, danslar edilirken, çeşitli skeçler sergilendi, sinevizyon gösterisi de gerçekleştirildi. Alman, Türk, Kürt, Arnavut ve İranlı çok sayıda kişinin katıldığı ve hep bir ağızdan söylenen Enternasyonal Marşı’yla yeni yıla girilen kutlama , sabahın ilk ışıklarına kadar, enternasyonalist bir havada sürdü.

Tags: , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑