Almanya

Published on Ocak 7th, 2019 | by Avrupa Forum 2

0

Frankfurt Açlık Grevine, Partizan’dan Dayanışma Ziyareti

 Türkiye ve T.Kürdistanı Zindanlarda başlatılan Ölüm Orucu ve Süresiz Açlık Grevi direnişiyle dayanışmak, devrimci, yurtsever tutsakların direnişlerini sahiplenmek ve seslerini Avrupa kamuoyuna duyurmaya yönelik olarak başlatılan dayanışma açlık grevlerinden birisi de Frankfurt kentinde ADHF derneğinde gerçekleştirildi.

3 gün boyunca boyunca çeşitli bölge ve şehirlerden açlık grevinde yatanlar ziyaret edildi.


MKP dava tutsağı Esat Naci Yıldırım ve TKP/ML tutsaklarından Kadir Karabak`ın sürdürdüğü Ölüm Orucu direnişi ve  HDP Milletvekili Leyla Güven’in sürdürdüğü Süresiz Açlık grevine sahip çıkmaya yönelik olarak, Viyana’da başlatılan ve Paris’de sürdürülen ve cumadan pazara da  Frankfurt’da 3 gün devam eden dayanışma Açlık grevi eyleminin ikinci gününde, Açlık grevi eylemini sürdürenlerce bugün Frankfurt kent merkezinde bildiriler dağıtıldı, açıklamalar yapıldı.

Açlık grevini organize eden ADHK ( Avrupa Demokratik Haklar Konfederasyonu ) temsilcisi tarafından Açlık grevini ziyaret eden kitleye yönelik kısa bilgilendirmeler yapılarak Açlık grevi eyleminin hedefleri anlatıldı. Ardından Açlık greviyle dayanışmak için gelen kurum temsilcilerine ve bireylere söz verildi.

Açlık grevini devrimci dayanışma amacıyla ziyaret eden, Avrupa Partizan ve Yeni Demokrasi  gazetesi temsilciliği tarafından Açlık grevi selamlanarak, dayanışma duygularının dile getirildiği bir konuşma gerçekleştirildi.

Açlık grevini ziyaret edenler arasında olan, geçmişte Diyarbakır zindanlarında Ölüm orucuna katılmış olan yazar Hasan Hayri Aslan ile hapishanelerdeki hak ihlalleri, Diyarbakır hapishanesinde 12 Eylül sürecinde yaşananlar üzerine ve güncel duruma ilişkin bir söyleyişi gerçekleştirildi.

Frankfurt Dayanışma Açlık grevi dün akşam sonlandırıldı.

(Avrupa Partizan)

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑