Almanya

Published on Şubat 11th, 2020 | by Avrupa Forum 2

0

Frankfurt’da ARMENAK (Օրհան Պաքըր) Belgeseli gösterildi

Avrupa`da şimdiye kadar gösterimlerin yapıldığı Köln, Londra, Stockholm ve Atina`da kalabalık kitlelerin katılımıyla gerçekleşen “ARMENAK” Belgeselinin bu haftaki gösterimi geçtiğimiz Pazar günü, Frankfurt`da gerçekleşti.

Mayıs Kolektif tarafından yapılan Belgeselin Frankfurt`da gösterilmesini PARTİZAN ve ATILIM ortak organize ettiler. Kalabalık bir kitlenin ve demokratik kurum temsilcilerinin  ilgi gösterdiği belgesel başlamadan önce, tüm devrim ve sosyalizm yolunda ölümsüzleşenler için saygı duruşu yapıldı. Ardından ATILIM ve PARTİZAN temsilcileri kısa konuşmalarla kitleyi selamladılar.


91 dakika süren belgesel beğeni topladı. İzleyiciler, belgeselin ve ele aldığı konuların iyi kurgulandığına dair olumlu görüşler söyleyerek, Mayıs Kolektifi emekçilerini kutladılar.

Ayrıca, Belgeselin önümüzdeki Nisan ve Mayıs aylarında yaygın olarak bir kampanya şekilde gösteriminin sürdürüleceği duyuruldu.

Yapılan konuşmada belgeselin Türk devleti makamlarınca istanbul ve Ankara`da  yasaklandığı ve bunu kınayan bir açıklama yapıldığı, yasaklamayı kınayan bir  imza kampanyası başlatıldığı belirtilerek tüm kesimlerden destek beklendiği ifade edildi.

(AvrupaHaber)

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑