Fransa

Published on Mayıs 2nd, 2019 | by Avrupa Forum 2

0

Fransa AF örgütünden randevu alındı

Avrupa Türkiyeli Göçmen İşçiler Kültür Derneği (ACTİT), sosyalist gençlik örgütü Young Struggle (YS), Kürt Kadın Hareketi, Kürt Gençlik Hareketi Paris’te Uluslararası Af Örgütü kurumu önünde buluştu.

Bir heyet oluşturularak Af Örgütü ile görüşme yapılmak istendi. Af Örgütü yetkilileri, görüşme yapmak için gelen heyeti kabul etmemek için hızla kurum kapılarını kilitleyerek üst kata çıktı. Görüşme yapmak isteyen heyetin ısrarları sonucu yetkililerden üç kişi aşağı inerek heyetle görüştü. Af örgütü yetkililerinin heyete geçen hafta gerçekleşen Londra Af Örgütü işgali sonrası Türkiye’deki hak ihlalleri, hapishanelerdeki uygulamalar ve tecrit ile ilgili daha hızlı bir bilgi akışı edinmeye çalıştıklarını belirttiler. Heyet, Af Örgütünden uluslararası bir kurum olarak tecrit ve açlık grevleri konusunda neler yaptığı, önümüzdeki günlerde neler yapmayı planladığı, ölüm orucu eylemine dönüşen sürecin son derece kritikleşmesine karşı T.C devletine nasıl tutumlar alacaklarına dair görüşme yapmak için bir randevu talep etti. Af Örgütü yetkilileri heyetle görüşmek için 6 Mayıs Pazartesi gününe randevu verdi.
Ayrıca yetkililere AvEG-Kon’un tecrit, hak gaspları ve açlık grevleri eylemine dair hazırlamış olduğu Fransızca dosya yetkililere sunuldu.


Avrupa Atılım / Paris

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑