Almanya

Published on Mayıs 19th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Gazze Katliamı lanetlendi

Stuttgart’ta dün HDK-Stuttgart, SYKP, ATİK, ADHK, AvEG-Kon, Alınteri, Yeni Demokrasi, MLKP, Nav-Dem gibi kurumlar tarafından Filistin’de İsrail’in gerçekleştirdiği katliamı kınayan bir gösteri gerçekleşti.

İsmail DOĞRUER (Stuttgart)


HDK-Stuttgart, SYKP, ATIK, ADHK, AvEG-Kon, Alınteri, Yeni Demokrasi, MLKP, Nav-Dem gibi kurumların katılımı ile Stuttgart’ınn en işlek caddesi ve alışveriş merkezi olan Konigstrasse’de gerçekleşen gösteride, katliamı konu edinen bir pankart açıldı ve Filistin direnişi İsrail’in kanla boğma politikası, Almanca ve Türkçe yapılan konuşma ve sloganlarla teşhir edildi.

Orta Doğu özelinde sürekli provakasyonlar geliştiren ABD ve diğer emperyalistler İsrail’in devlet terörüne destek olduğu düşüncesi ile buna tepki gösterdi. ABD nin elçiliğini Tel Aviv den Kudüs e taşımasının Dünyayı İsrail in yaptığı yapacağı oldu bittilere hazırlamak olduğunu düşünen binlerce Filistinli direnişçi Gazze de bunu protesto eden gösteriler geliştirdi.Bunun üzerine, İsrail ordusu ve güvenlik güçleri Filistinlilere gerçek mermilerle ateş açarak 60’tan fazla Filistinlinin yaşamına son verdi.

Stuttgart`ta ki gösteriye destek veren Alman Sol Parti’den bir yetkili, „İsrail Adalet Bakanı Ayelet Shaked,“Güvenlik güçlerimiz iyi iş yaptılar“, „Güvenlik güçlerimiz Filistinlilere gayet iyi davrandı“ gibi kışkırtıcı açıklamaları ile İsrailìn devlet terörü noktasında ısrarcı ve gelecek günlerde katliamlarına devam edeceklerinin işaretlerini vermektedir. Almanya gibi devletlerin sessizliğinin ve kayıtsızlığınında payı olan bu saldırılara daha geniş katılımlı eylemlerle  yanıt verilmeli“ dedi.

Filistinle dayanışma eylemi 1 saat süren konuşma sloganlar ve bildiri dağıtımından sonra sona erdi.

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑