Almanya

Published on Haziran 13th, 2019 | by Avrupa Forum 2

0

Güney Almanya’daki SYKP’liler toplandı

SYKP Güney Almanya Stuttgart’ta toplandı. Toplantıya Güney Almanya’nın çeşitli şehirlerinden üyelerin bir araya geldi, başta örgütlenme ve seçimler olmak üzere, çeşitli konuları görüştü.

AF (Stuttgart)


Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Güney Almanya Meclisi, 9 Mayıs 2019 tarihinde Stuttgart’ta toplandı.Güney  Almanya’nın şehirlerinden partililer toplanarak, gün boyu yoğun çalışma yürüttü. Toplantıda, başta örgütlenme perspektifi olmak üzere, seçimler dahil çeşitli konular görüşüldü.

Güney Almanya’nın çeşitli kentlerinde faaliyet yürüten SYKP’liler, pratik faaliyetlerin de görüşüldüğü meclis toplantısında, önümüzdeki dönemin planlaması da görüşüldü. Bu bölümde ağırlıklı olarak, 23 Haziran İstanbul Belediye Başkanlığı Seçimleri işlendi.

Toplantıda genel olarak örgütlenmenin Almanya’daki durumu hakkında görüşülürken, yerellerden gelen SYKP’liler de bilgilendirmede bulundu.

SYKP Almanya 4. Olağan Kongresi’nin planlandığı gibi, iki gün sürecek. Kongre 12-13 Ekim tarihlerinde, Mannheim kentine yakın Zwingenberg’te gerçekleştirilecek. Kongreye Almanya’dan üyelerin yanısıra, tüm Avrupa’dan ve Türkiye’den de davetlilerin katılması bekleniyor.

Avrupa’da, buraya yönelik faaliyetlerin yanı sıra, ülkeyle dayanışma çalışmalarını da yoğun olarak yürüten SYKP’liller, diğer Türkiyeli ve bulundukları ülkelerin yerli parti, sendika gibi çeşitli örgütlenmeleriyle de ortak faaliyetlerde de yer alıyor. SYKP’liler, yıllardır düzenli olarak, her dönem ve  tüm yıla yayılan kampanyayı da ayrıca yürütüyor. Partinin geçtiğimiz Eylül ayında başlayan ve bu yılın ekim kasım aylarına kadar süren aktüel kampanyasının mottosu şöyle: “Eşitlik, Özgürlük, Barış ve Demokrasi İçin Sınıf Mücadelesini Yükseltelim!”

SYKP’li kadınlar da “SYKP Avrupa Kadın Meclisi” adı altında örgütlü ve faaliyetlerini ayrıca sürdürüyor.

Kongreye hazırlık amaçlı olarak, Güney Almanya toplantısı geride kalırken, Orta Almanya ve Berlin’deki SYKP’lilerin de 29 Haziran’da toplanacağı açıklandı

Partinin Almanya Koordinasyonu tarafından yapılan açıklamada, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde faaliyet yürüten SYKP’nin Almanya örgütü ile iletişime aşağıdaki facebook adresinden ulaşılabileceği belirtildi.

facebook.com/sykp.almanya

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑